Reklamlar
Anasayfa » Haber
14 Eylül 2017 ( 602 görüntülenme )

KUZEY KORE'DEN JAPONYA VE ABD'YE BÜYÜK TEHDİT!

Kuzey Kore, geçtiğimiz Pazartesi günü 15 üyeli BM Güvenlik Konseyi’nde yapılan oylamada; kömür ve maden ihracatından sonra, yakıt ithalatını karşılayan ikinci büyük ihraç kalemi olan tekstil ihracatının oy birliği ile yasaklanmasına tepki olarak, ABD ve Japonya’ya karşı nükleer saldırı tehdidinde bulundu.

Kuzey Kore, resmi devlet ajansı KCNA aracılığıyla, nükleer silahlar kullanarak Japonya’yı batırmak ve son füze denemeleri sebebiyle BM Güvenlik Konseyinde Kuzey Kore’ye yaptırım uygulanmasını destekleyen ABD’yi küle çevirmek ve karanlığa batırmakla tehdit etti.


Kuzey Kore’nin dış ilişkiler ve propagandasını yürüten Pyongyang Kore Asya-Pasifik Barış Komitesi, ABD’nin rüşvet verdiği ülkelerin oluşturduğu ve ABD’nin emrinde hareket ettiğini iddia ettiğini iddia ettiği, kötülük aleti olarak isimlendirdiği Güvenlik Konseyinin kaldırılması çağrısında bulundu.

Kore Asya-Pasifik Komitesi’nin KCNA tarafından yayınlanan bildirisinde, “Juche Nükleer bombasıyla 4 takımadanın denize batırılması lazım. Artık Japonya’nın bizim yanımızda bulunmasına gerek yok” ifadeleri yer aldı.

kaynak:iha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Limanlar, Madenler, Santraller... AKP'DEN AĞIR SATIŞ!.. İnsan Vücudunda Yeni Bir Organ Keşfedildi! Pankreas Kanserinin Gizli Belirtileri! İŞE BAK!.. 19 MAYIS'I KUTLAYAN ÖĞRENCİLERE AKILALMAZ UYGULAMA! Ağrı Kesicinin Bu Etkisini Biliyor muydunuz? ŞOK!.. HOLLANDA KRİZİ VAN MİNIT'a DÖNÜŞTÜ!.. ŞOK!.. Alman Mahkemesinden Büyük Skandal! Atatürk Orman Çiftliği'ne NE OLDU!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İZMİR'DE KORKUTAN DEPREM!