Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Mart 2017 ( 5495 görüntülenme )

KURTULMUŞ'TAN ŞAŞIRTICI RUSYA AÇIKLAMASI!..

KURTULMUŞ: BİZ HER İKİSİNE DE SÖYLEDİK

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası YPG ile Rusya'nın Afrin'de anlaştığı iddiasıyla ilgili konuştu.

Kurtulmuş, "Suriye'nin kuzey bölgesinde bir terör devletinin kurulmasını asla kabul etmeyeceğimizi ilgili taraflara belirtiyoruz. Rusya da ABD'de bunu biliyor” dedi.

YPG-Rusya anlaşmasına ilişkin açıklama
"Suriye'nin kuzey bölgesinde bir terör devletinin kurulmasını asla kabul etmeyeceğimizi ilgili taraflara belirtiyoruz, Rusya da ABD'de bunu biliyor. Türkiye'nin bölge siyasetine ilişkin en önemli rezervlerinden birisi bu. 


Maalesef bölge, özellikle Münbiç ve Rakka operasyonu hem ABD hem Rusya son kararlarını gözden geçirecekler. Biz Türkiye olarak bu bölgelerin tamamının etnik, kültürel ve mezhebi yapısının korunmasından yanayız. Rakka, Afrin ve Münbiç'in etnik yapısı korunmalıdır.

Hem Ruslarla hem Amerikalılarla konuşuyoruz. Münbiç ve Rakka operasyonuyla ilgili henüz net bir karar yok. Türkiye, PYD unsurları yer almazsa DEAŞ'tan bölgenin temizlenmesi ve kurtarılması sürecinde etkin bir şekilde yer almaya hazırdır."

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Allah Kahretsin!.. EL BAB'TA ASKERİMİZ VURULDU! Sinan Ogan'dan Mesaj Var! SÖZCÜ'DEN KAMUOYUNA KRİTİK AÇIKLAMA!.. Yazıklar Olsun!.. TEK SORUDA BAHÇELİ ÇÖKTÜ!.. Başkentte Silahlı Çatışma! FLAŞ! Ermenistan'ın Türkiye'deki Ajanları Deşifre Oldu! Diyanet'in çok garip "1 milyonluk araç" açıklaması... YER İSVİÇRE!.. KİLİSE'DE ŞOK REFERANDUM PROPAGANDASI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. ADİL ÖKSÜZ'ÜN HANGİ ÜLKEDE OLDUĞU AÇIĞA ÇIKTI!..