Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Mart 2017 ( 5511 görüntülenme )

KURTULMUŞ'TAN ŞAŞIRTICI RUSYA AÇIKLAMASI!..

KURTULMUŞ: BİZ HER İKİSİNE DE SÖYLEDİK

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası YPG ile Rusya'nın Afrin'de anlaştığı iddiasıyla ilgili konuştu.

Kurtulmuş, "Suriye'nin kuzey bölgesinde bir terör devletinin kurulmasını asla kabul etmeyeceğimizi ilgili taraflara belirtiyoruz. Rusya da ABD'de bunu biliyor” dedi.

YPG-Rusya anlaşmasına ilişkin açıklama
"Suriye'nin kuzey bölgesinde bir terör devletinin kurulmasını asla kabul etmeyeceğimizi ilgili taraflara belirtiyoruz, Rusya da ABD'de bunu biliyor. Türkiye'nin bölge siyasetine ilişkin en önemli rezervlerinden birisi bu. 


Maalesef bölge, özellikle Münbiç ve Rakka operasyonu hem ABD hem Rusya son kararlarını gözden geçirecekler. Biz Türkiye olarak bu bölgelerin tamamının etnik, kültürel ve mezhebi yapısının korunmasından yanayız. Rakka, Afrin ve Münbiç'in etnik yapısı korunmalıdır.

Hem Ruslarla hem Amerikalılarla konuşuyoruz. Münbiç ve Rakka operasyonuyla ilgili henüz net bir karar yok. Türkiye, PYD unsurları yer almazsa DEAŞ'tan bölgenin temizlenmesi ve kurtarılması sürecinde etkin bir şekilde yer almaya hazırdır."

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PKK'lı Teröristler Koruculara Saldırdı! Suriyeliler Sokağı Savaş Alanına Çevirdi!..MAHALLELİNİN CANINA TAK ETTİ! İRAN'DAN ABD'YE AĞIR GÖZDAĞI!.. Halaçoğlu'dan TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE OLAĞANÜSTÜ ÇAĞRI! KAN DONDURAN İDDİA!.. ABD SAVAŞ PİLOTLARINI ENGELLEDİ!.. FETÖ DAVASINDA GENERAL TAHLİYE EDİLDİ Adliyede silah sesleri... Polis harekete geçti ŞOK! Şanlıurfa'da Faciadan KILPAYI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK!.. Milli Eğitim Şube Müdürü'nün Bu Mesajı TÜRKİYE'Yİ AYAĞA KALDIRDI!..