Reklamlar
Anasayfa » Haber
12 Ağustos 2017 ( 2386 görüntülenme )

HÜDA PAR DÖKÜLDÜ... AKP UÇTU, TÜRKİYE ŞAŞTI!..

HÜDA PAR: REFERANDUMA DESTEK

HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, Kürdistan bölgesinde gerçekleştirilecek bağımsızlık referandumundan çıkacak sonuca herkesin saygı göstermesi gerektiğini belirtti.

TÜRKİYE'DE REFERANDUM PROPAGANDASI


Barzani bölgesinde 25 Eylül'de yapılacak bağımsızlık referandumuna destek vermek amacıyla 5 Kürdistani parti tarafından kurulan komisyon bölgede çalışmalarına devam ederken, bu kapsamda HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Komisyon adına konuşan PAK Mardin Temsilcisi Bedran Acar, sıcak ve içten karşılamadan dolayı HÜDA PAR heyetine teşekkür ederken, "Kürdistan" bölgesinde yapılacak referandum tüm Kürtleri ilgilendirdiğini belirterek bu konuda destek istedi.

Bağımsızlık referandumundan çıkacak sonuca herkesin saygı göstermesi gerektiğini ifade eden Kılınç;

"REFERANDUMU DESTEKLİYORUZ"

"Farklı siyasi partileri temsilen gelen misafirlerimiz, 25 Eylül'de Kürdistan'da yapılacak referanduma destek için bizleri ziyarete gelmişler. Bu konuda karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Her şeyden önce "Kürdistan"daki bağımsızlık referandumundan çıkacak sonuca herkesin saygı göstermesi gerekir. Bağımsızlık referandumunda Kürtler kendi geleceklerine karar verecekler."

"BAĞIMSIZLIK GİRİŞİMİ YERİNDE"

"Oradaki halk kendi kararını kendisi verecektir. Bağımsızlık girişimine bölgedeki bazı devletler ilk başta tepki gösterebilir, fakat kanaatimizce kaygılar yersizdir. Sorunlar diyalog kanallarıyla çözülebilir." ifadelerini kullandı.

Kılınç, son olarak "Kürdistan'daki referandumdan çıkacak sonucun Kürt halkına ve komşularına hayırlı olmasını diliyoruz." dedi. 

Kaynak: Ajanslar

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emniyet Müdürlüğü'ne IŞİD Saldırısı! Sarızeybek Haber'e akıl dışı engelleme! Barzani Kürdistan Bayrağı ile Karşılandı! Aziz Yıldırım'a YARGI ŞOKU! ŞOK! Teröristlere RUS KAMERA! ŞOK!.. BÜYÜKELÇİ HACKLENDİ... TÜRKİYE POSTALARI AÇILDI... CUMHURİYET DAVASI'NDA FLAŞ TAHLİYE!.. FUATAVNİ'den "KORKU" Dolu Şok Mesaj: KORKMA!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Çanakkale Açıklarında Sığınmacı Teknesi Battı! 12 Ölü Var