Politika
24 Ocak 2020 ( 3138 görüntülenme )

'Kuran Okudu, İşten Atıldı'

Müezzin Zekeriya Bilada, Nevşehir'de İYİ Parti il binasına bir davet üzeri giderek Kur'an okuduğu için AKP'li belediye başkanı tarafından şikayet edildi. Diyanet'in, şikayetin ardından Bilada'nın işine son verdiği öğrenildi.

İYİ PARTİ TEŞKİLAT BİNASI AÇILIŞINDA KURAN OKUDU

Bilada'nın işine son verilmesinin tek nedeninin ise görev yeri olan Nevşehir'de İYİ Parti'nin teşkilat açılışına bir davet üzeri katılarak Kur'an okuması.Bilada, söz konusu programa gitmek için müftüden izin aldığı ancak, AKP'li belediye başkanının kendisini şikayet etmesi ile hakkında işlem başlatıldığını ifade etti.

Bilada, Diyanet İşleri Başkanlığı Kanunu'nun 25. maddesi gerekçe gösterilerek ihraç edildi. Bu maddede "Diyanet personeli siyasi partileri veya onların tutum ve davranışını övemez ve yeremez" ifadesi yer alıyor.

ÇOCUĞUM DA BEN DE ENGELLİYİM

"Öte yandan Müezzin Zekeriya Bilada, İYİ Parti İl Başkanlığı'nın açılışında Kur'an-ı Kerim okuduğu için Diyanet'ten atılırken, Nevşehir İl Müftüsü ve imamlar, AKP Milletvekili Mustafa Açıkgöz'le güncel siyaset değerlendirmelerinin yapıldığı toplantılar için her hangi bir soruşturmadan geçirilmedi.Bilada, şu anki durumunu ise "Çocuğum da ben de engelliyim. Hayatımız berbat oldu. Vicdansızlıktan başka bir şey değil. 40 yaştan sonra hiçbir yerde iş de bulamıyoruz. Eş dost yardımıyla ayakta duruyoruz" sözleriyle anlatıyor.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ