Sabahattin Önkibar, MHP Genel Bahçeli’nin rahatsızlığı ile ilgili olarak Odatv’ye ‘Hayır hastalığı soğuk algınlığı değil zira öyle olsa Bahçeli hastane hastane gezip farklı doktorların fikrine müracaat etmez, dahası çok önemsediği TBMM’nin açılışında mutlaka Meclis’te olurdu dedi. Önkibar rahatsızlığın arkasında başka şeyler olduğunu kulis bilgilerine dayanarak şöyle açıkladı;

‘KALP VE ORGAN YETMEZLİĞİ’

“Onu muayene eden doktorlardan birinden sızan bilgiye göre Bahçeli’nin sorunu kalp ve bazı organ yetmezlikleri. Bu vesile ile kendilerine sağlık dileklerimizi iletelim ve kulis fısıltılarına geçelim. Evet iddialara göre Devlet Bahçeli hastalık sebebiyle bu aralar ikilem içinde yani çekilme ve çekilmeme noktasında imiş!”

‘YENİ MHP’Yİ DİZAYN’

B”ütün liderler gibi son nefese kadar postta oturma duygusu hala egemenmiş ki, hasta yatağından Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine kendi adıyla yazılı açıklama yaptırması bunun yansıması. Ancak mecalsizliği bu hırsına gem vuruyormuş! Takatsizliğine ilaveten kendinden sonraki MHP’yi dizayn etme üzerinde kafa yorduğu bir başka iddia”.

‘BAHÇELİ’NİN VELİAHTI’

“Fısıltılara göre Bahçeli’nin gizemli istişare arkadaşları ona şunu önermiş: “Hasta halinde olağanüstü kurultaya gidersen, salonda duygusallık hâkim olur ve istediğin ismi seçtirebilirsin. Eğer bunu yapmaz isen MHP senden sonra farklı bir yörüngeye oturur.” Devlet Bahçeli işte bu bakışın gereği olsa gerek, veliahdını sahneye sürüp sürme noktasında kararsızmış”.

PEKİ, KİM MİDİR VELİAHDI?

“Bahçeli’nin şahsi parasıyla burs verip üniversitede okuttuğu isimdir ki bunu MHP camiası biliyor.Dahası, MHP lideri onu iki dönemdir sürpriz şekilde İstanbul listelerinin başlarına koyarak milletvekili olmasını sağladı. Adı: 1976 doğumlu İzzet Ulvi Yönder’dir. Bir ara ülkücü sosyal medya’da çeşitli konularda hedefe oturtulan İzzet Ulvi Yönter’in Bahçelinin veliahdı olduğu MHP içinde birkaç yıldır herkesin dilinde. Bahçeli çekilir mi, Yönter ismi veliaht olarak tutar mı bilmeyiz lakin ülkücü kamuoyunda konuşulanlar bunlar.”

Kaynak: Sabahattin Önkibar/Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ