Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2332 görüntülenme )

Kritik MGK'nın Ana Gündem Maddesi 'Süpürme Operasyonu'

MGK'nın yarınki toplantısının ana maddesi terör olacak...
Milli Güvenlik Kurulu'nun yarın yapılacak kritik toplantısının ana gündem maddesi ''büyük süpürme operasyonu ve seçim güvenliği'' olacak. Güvenlik ve istihbarat birimlerinin hazırladığı raporların masaya yatırılacağı toplantıda, özellikle seçime kadar bölgede güvenliğin sağlanmasına dönük önlemler masaya yatırılacak. Ankara, Kandil ve çevresinde büyük darbe yiyen örgütün, şehirlerdeki eylemler için kırsalda depoladığı silahları da ''süpürme operasyonu'' ile temizleme planları yapıyor. Bu konu MGK'da en ufak detaylarına kadar tartışılacak. 

RAPORLAR MASADA 

Güvenlik ve istihbarat birimlerinin hazırladığı raporların değerlendirileceği toplantıda, özellikle seçime kadar bölgede güvenliğin sağlanmasına dönük önlemler masaya yatırılacak. Son dönemde Ankara'ya ulaşan istihbarat raporlarında ise, terör örgütünün yığınak yaptığı, stratejik öncelik olarak belirlediği ve sözde özerklik ilan ettiği ilçelerde sokak çatışması provası yaptığı, sivil halkın arasına saklandığı, sivil kayıplar üzerinden halkı kitlesel olarak sokağa dökmeye çabaladığı, güvenlik güçleri ile sivil halkın karşıya getirilmesi üzerinden çatışmaların yayılmasını hedeflediğine ilişkin net bilgiler yer alıyordu. Yarın gerçekleşecek toplantıda, örgütün bu kapsamdaki hedeflerini etkisiz hale getirmek için stratejiler geliştirilecek. 

DAEŞ VE PARALEL DE GÜNDEMDE

Toplantıda DAEŞ'e yönelik bundan sonra gerçekleştirilebilecek sınır ötesi operasyonlar masaya yatırılacak. Paralel yapıyla mücadele için bugüne kadar yapılan çalışmalar gözden geçirilerek, bundan sonra atılacak adımlar konuşulacak. 

SEÇİM GÜVENLİĞİ DE MASADA

Kritik MGK'nın ana gündem maddesi ''büyük süpürme operasyonu ve seçim güvenliği'' olacak. Terör örgütü PKK'nın iki genç polisi uyurken şehit etmesi üzerine başlayan operasyonlar sürüyor. Yarınki toplantı, 'Çözüm Süreci'nin buzdolabına kaldırılmasının ardından ''gerçekleşecek ilk toplantı'' özelliği taşıyor. Toplantıda terör örgütü PKK ile mücadelede yeni bir yol haritasının, güvenlik tedbirlerinin yeniden elden geçirilmesine ilişkin önemli kararlar alınması bekleniyor.

Bu kapsamda ''seçim güvenliği'' de üzerinde önemli kararlar alınacak bir başka konu olacak. 1 Kasım'daki seçimlerde örgütün saldırı gerçekleştirmesinin ve vatandaşı baskı altına almasının önlenmesi için ne gibi tedbirler alınabileceği tartışılacak. 

(Sabah)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte Sur'daki Teröristleri Yöneten 4 Hain YULAF EZMESİNİN İŞTE MUCİZE GİBİ 6 ETKİSİ Türk Ordusu siyasete daha ne desin... Hakan Fidan adaylığını geri çekti Söz Üstüne Söz! İşte Asgari Ücret! Gaziantep’te HÜCRE EVİ! ŞOK! Bahçeli'nin Bu Açıklaması Ortalığı Karıştıracak! Olacak İş mi Bu! Kendi Ülkemizde...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bahçeli Davutoğlu'na Öyle Bir Tweet Attı ki...