Ekonomi
26 Haziran 2018 ( 4337 görüntülenme )

KORKUNÇ RAKAM: 1.77 MİLYON TL!

29 Ekim'de açılması planlanan 3. Havalimanı'nda apronda uçakların iniş kalkışlarına eşlik etmesi için alınan BMW marka hibrit aracın Türkiye satış fiyatı dudak uçuklattı.


 İstanbul Yeni Havalimanı'nda dünyanın en çok satan hibrit spor otomobillerinden biri olan BMW İ8 tipi modellerin de aralarında olduğu araçlar uçaklara eşlik edecek. 

Havalimanı apronlarında görev yapan sarı renkteki özel donanımlı follow me (takım ve denetim) araçları pist-apron-taksi sahalarında uçaklara ve araçlara yönlendirme amaçlı hizmet veriyor. Bu araçların görevlileri kontrol kulesiyle devamlı irtibat halinde bulunuyor. Araçlar, uçakların her türlü engelden arındırılmış emniyetli bir şekilde seyrini sağlarken aynı zamanda araçtaki görevliler de apronda denetimler yapıyor.

BMW İ8

İstanbul Yeni Havalimanı'na (İYH) 21 Haziran'da ilk inişi yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın içinde olduğu Airbus 318 tipi uçağa inişi sonrası eşlik eden özel donanımlı BMW İ8 tipi follow me aracı da dikkat çekti.

BÜYÜK RAKAM: 1.17 MİLYON TL

İniş sonrası çalışanlar da dahil birçok kişi özel giydirmesi yapılan araçla fotoğraf çektirdi. 29 Ekim'de açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'nda aralarında BMW İ8 modeli de dahil çeşitli modellerde araçlar uçaklara hizmet verecek.

Habertürk'den Gökhan Artan'ın haberine göre, BMW İ8 dışında, BMW İ3 ile Dacia Duster tipi araçlar da follow me araçları olarak kullanılacak. BMW İ8 tipi spor aracın Türkiye satış fiyatı bir milyon 177 bin TL'den başlıyor. 

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ