Politika
17 Aralık 2018 ( 12047 görüntülenme )

Aydın açıkladı!.. 'AKP'DEN YENİ OYUN'

İYİ Parti'li Aydın, bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada, iktidarın seçimlerden sonra PKK ile masaya oturabileceğini iddia etti.  


'AKP ARTIK YAPTIKLARININ BEDELİNİ ÖDEMELİ'

FETÖ ile iktidarın uzun bir süre ortaklaşa hareket ettiğini söyleyen Aydın, “Bunların hepsi ülkeyi 15 Temmuz’a götürdü. 15 Temmuz’un bedelini de milletimiz ödedi, AKP hiçbir hesap vermedi” ifadeleri kullandı. 

Konuşmasında çok önemli bir iddia ortaya atan Aydın, AKP’nin seçimlerden sonra PKK ile yeniden masaya oturup yeni bir çözüm süreci başlatabileceğini söyledi. İşte Aydın’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“İKTİDAR SİYASAL BEDEL ÖDEMEKTEN KAÇIYOR”

“Hatırlayın. Zamanında FETÖ’yle de bir iş birliği yapıldı. Ülkenin bütün kurumları, adliyesi, ordusu her tarafı bunlara teslim edildi. Ve bu işin sonunda o kadar ileriye gidildi ki el verildi, güç verildi, destek olundu. Bütün kapılar bu örgüte açıldı. ‘Ne istediler de vermedik’ anlayışı ortaya çıktı. Ve bunların hepsi ülkeyi 15 Temmuz’a götürdü. 15 Temmuz’da da bu büyük millet ağır bir bedel ödedi. Sokağa düşen devletini sokaktan çıkardı. Ve tam 250 tane de şehit verdik. Yani bu işin bedelini de yine milletimiz ödedi. Ama siyasal iktidar hiçbir bedel ödemedi”

'SORUMLULUK AKP'NİN'

“Bir benzerini daha önce de yaşadık. Sözde çözüm süreci adı altında bir uygulama ile herkesin uyarmasına rağmen Türkiye’nin şehirlerinin altı bombalarla dolduruldu. Daha sonra ordumuz askerimiz devreye girdi. Oralarda adeta bir savaş verildi. 6-7 ay buraları geri almak için uğraşlar verildi. Yüzlerce şehit verdik. Bunun sorumluluğunu da yine halkımız üstlendi ve bedeli de onlar ödedi. Bu kadar yaşanan olaylarla içerisinde ‘aldatıldık, kandırıldık ‘ diyerek, bu işin siyasal bedelini ödemekten kaçan bir siyasal iktidar ile karşı karşıyayız” dedi.

Kasım ayında sözde çözüm sürecinde büyük etkileri olan Akil insanların Oslo’daki görüşmelerine tepki gösteren Aydın şu şekilde konuştu: 

'SÖZDE ÇÖZÜM SÜRECİ'

“Geçen ay yeni bir girişimler oldu. İktidarın halka kabul ettirmek istediği sözde çözüm süreci için görevlendirdiği Akil İnsanlar heyetinden bazı isimler geçtiğimiz ay Oslo’da bir araya geldi. Burada seçimden sonra bir çözüm süreci başlatılabilir mi görüşmelerini terör örgütü yandaşı bir kuruluşun davetiyle yaptılar. Bütün bu yaşananlar şunları düşündürdü: Acaba iktidar seçimden sonra PKK ile beraber bir çözüm süreci anlayışını mı başlatacak? 

Bu soruyu sormak insanlarımızın hakkı. Çünkü AKP iktidarının PKK ile işbirliği konusunda çok kötü bir karnesi var”

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ