Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2429 görüntülenme )

Koray Aydın'dan çok net açıklama

MHP Milletvekili Koray Aydın, "yanılma payım sıfır" dedi.
 1999′daki DSP-ANAP-MHP koalisyonunun arabuluculuk yapan ardından da Ulaştırma Bakanı olan MHP Milletvekili Koray Aydın, AKP’nin de CHP’nin de koalisyona çok istekli olduğunu, bir AKP-CHP koalisyonunun mutlaka kurulacağını söyledi.

Koalisyon ihtimallerini Al Jazeera’ye değerlendiren Aydın, AKP’nin koalisyonu kiminle kuracağına dair soruya şu yanıtı verdi:“Bence CHP ile kuracak. Çünkü CHP de bu işe çok gönüllü, çok istekli.
Meclis’teyim ben havayı görüyorum. Yanılma payım sıfır. Çok istekliler. İyi bir izdivaç olacak belli. Çok uzun sürmeyeceğini düşünüyorum ben koalisyon kurulmasının.”

CHP ile AKP hangi konularda anlaşabileceği, hangi konularda anlaşamayacağına dair soruya ise Aydın, “Koalisyon kurmaya karar verirseniz bütün ilkelerde anlaşırsınız. Bir adım sen bir adım ben mantığıyla koalisyon gerçekleşir. Bence bunlar teferruattır. Önce niyet esastır. Görüyorum ve anlıyorum ki CHP de AKP de bu işe çok hevesli. İkisi de aşırı hevesli olduğu için çok kolay anlaşırlar. Yok bakanlık taksimatı vs. ben onları teferruattır. Çok çabuk hallederler o işleri, ikisi de niyetli. Kurulur bu hükümet” diye konuştu.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dolar ve Euro'da Son Durum! Trafikte Yeni Dönem! ŞOK! Gizli Panama Dosyası Açıldı... İŞTE O ÜNLÜ İSİMLER... Dünya medyası Mardin Midyat’taki saldırıyı böyle gördü! İstanbul-Ankara Otoyoluna Dikkat! Askere Hain Saldırı CHP'de Kritik Süreci Başlatan Anket HDP'yi Hedef Alan Profesörün Başına Gelenler!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK!.. RUSYA O İŞİ PİLOTA YIKTI!..