Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2459 görüntülenme )

Koray Aydın'dan çok net açıklama

MHP Milletvekili Koray Aydın, "yanılma payım sıfır" dedi.
 1999′daki DSP-ANAP-MHP koalisyonunun arabuluculuk yapan ardından da Ulaştırma Bakanı olan MHP Milletvekili Koray Aydın, AKP’nin de CHP’nin de koalisyona çok istekli olduğunu, bir AKP-CHP koalisyonunun mutlaka kurulacağını söyledi.

Koalisyon ihtimallerini Al Jazeera’ye değerlendiren Aydın, AKP’nin koalisyonu kiminle kuracağına dair soruya şu yanıtı verdi:“Bence CHP ile kuracak. Çünkü CHP de bu işe çok gönüllü, çok istekli.
Meclis’teyim ben havayı görüyorum. Yanılma payım sıfır. Çok istekliler. İyi bir izdivaç olacak belli. Çok uzun sürmeyeceğini düşünüyorum ben koalisyon kurulmasının.”

CHP ile AKP hangi konularda anlaşabileceği, hangi konularda anlaşamayacağına dair soruya ise Aydın, “Koalisyon kurmaya karar verirseniz bütün ilkelerde anlaşırsınız. Bir adım sen bir adım ben mantığıyla koalisyon gerçekleşir. Bence bunlar teferruattır. Önce niyet esastır. Görüyorum ve anlıyorum ki CHP de AKP de bu işe çok hevesli. İkisi de aşırı hevesli olduğu için çok kolay anlaşırlar. Yok bakanlık taksimatı vs. ben onları teferruattır. Çok çabuk hallederler o işleri, ikisi de niyetli. Kurulur bu hükümet” diye konuştu.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK!.. HÜKÜMET'TEN ABD'ye REST! PKK'lı Teröristler Tunceli'de Bayrağımızı Yaktı FLAŞ!.. AKP TÜZÜĞÜ DEĞİŞTİ... BAKIN NELER DEĞİŞMİŞ... Kredi Çekmeyi Düşünüyorsanız Bir Bakınız ! BEKİR BOZDAĞ'DAN AKLA ŞOK FETÖ AÇIKLAMASI!.. KANAL D'YE İLGİNÇ PROTESTO... BAKINIZ VATANDAŞ NE YAPTI!.. ABD'DEN MÜDAHALE SİNYALİ: SABRIMIZ BİTTİ!.. Türkiye'nin En Ünlü Politikacısı Yaşamını Yitirdi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
DOĞAN HABER AJANSI'NDAN YAKIŞIKSIZ HABER!..