AKP'nin siyasi tarihi boyunca en düşük çekirdek oy oranında düştüğüne dikkat çeken KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, İYİ Parti'de yükseliş trendi yaşandığını ifade etti. KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır,’ AKP seçmeni olup da mevcut politikadan muzdarip vatandaşlar yön değiştiriyor. Dolayısıyla AKP, 2004’ten itibaren çekirdek oyunun en düşük noktasında’dedi. Ağırdır’ın açıklamaları özetle şöyle:

‘AKP ÇEKİRDEK OYUNUN EN DÜŞÜK NOKTASINDA’

“İlk defa AKP’nin var olduğu dönemde iki blok eşitlendi. İktidar blokunda AKP’nin ağırlığı düşüyor. İki blok arasında geçirgenlik sürüyor. AKP seçmeni olup da mevcut politikadan muzdarip vatandaşlar yön değiştiriyor. Dolayısıyla AKP, 2004’ten itibaren çekirdek oyunun en düşük noktasında. 

'AKP YÜZDE 30'UN ALTINDA'

"Referandumlarda tek başına 52 alan AKP’nin şu anki durumu yüzde 30’un altında. Daha kritik olan, bu iki bloka da dahil olmayan seçmeler ise ilk defa bu kadar yoğun dozda iktidarın karşısında. Bu seçmen ilk defa muhalefetin ne yapacağına bakıyor.Bu tabloda erken seçim kolay bir şey değil, öyle bir karar beklemiyorum. İktidar içi hikaye önümüzdeki günlerde yaşanacak tabloyu belirleyecek”.

‘İYİ PARTİ'YE OY VEREN KESİMİN GİTGİDE ARTAN OYU VAR’

"AKP ve MHP, İYİ Parti’yi karşı bloktan koparmak için iş birliği yapmış görünüyor. Devlet Bey’in milliyetçileri yeniden davetini hatırlayın iş birliği dediğim bu. İYİ Parti kolay yok olmayacak. Şöyle bir sosyolojik ayrım var. İYİ Parti'ye oy veren kesimin gitgide artan, metropollerde yaşayan, seküler hayat tarzına sahip ama değer dünyası daha gelenekselliğe yatkın insanlar. MHP’nin söylemi kentteki vatandaşa yetmiyor. Burada devreye İYİ Parti giriyor.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ