Reklamlar
Anasayfa » Haber
07 Eylül 2017 ( 458 görüntülenme )

KOD ERGENEKON KUMPASINDA ŞOK DAVA!..

Yargıtay'ın bozma kararının ardından, "Ergenekon davası" görülmesine devam edildi. İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya 18 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı.

Mahkeme başkanı Metin Tamirci dava dosyasına ulaşan belgeleri okudu.

'BERAAT KARARI VERİLMELİ'

Ardından avukatlar taleplere ilişkin beyanlarda bulundu. Aralarında Eski Orgeneral Hurşit Tolon'un da bulunduğu 7 ismin avukatlığını yapan İlkay Sezer, davada 'derhal beraat' kararı verilmesi gerektiğini belirterek, 


KUMPASI KURANLAR YARGILANIYOR, BİZ DE YARGILANIYORUZ

“Davanın eski hakim ve savcıları şuan içeride ve bu davaya ilişkin yaptıkları usulsüzlüklerden yargılanıyorlar. O hakim ve savcıların yargılanması nerdeyse mahkumiyetle sonuçlanacak ancak biz halen beraat edemedik" ifadesinde bulundu.

OLMAYAN ÖRGÜTE CEZA OLMAZ

 Diğer sanık avukatları da, savcılığın, "olmayan örgütün yöneticisi ve üyesi bulunmayacağından bu suçlardan beraat kararı verilmeli" yönündeki talebini hatırlatarak, beraat kararı verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti talepleri değerlendirmek için duruşmaya ara verdi.

Kaynak: Odatv

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 ÜNİVERSİTEYE FETÖ OPERASYONU! İran'dan Türkiye Flaş Teklif! Metiner'den Bülent Arınç'a ŞOK! GİZLİ TANIK KONUŞTU... AKIL ŞAŞTI!.. FLAŞ!.. Ali Koç’tan Hükümete ATATÜRK Vurgusu! ÇAPRAZ SORGUDA ÖZTÜRK KONUŞTU... DAVA ŞAŞTI, AKILLAR KARIŞTI!.. Meksika’da 7,1 Büyüklüğünde Deprem Halkı Sokağa Döktü! FLAŞ!.. CHP'DEN KAMUOYUNA KRİTİK ÇAĞRI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dikkat!.. BOSCH'dan TÜKETİCİLERE KRİTİK UYARI!..