İYİ Parti'nin Mersin adayı Burhanettin Kocamaz, adaylık sorununun çözülmesinin ardından sosyal medya hesabından çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı'nın Seçim Kurulu'na adaylık dilekçesini zamanında iletmemesi nedeniyle İYİ Parti'den aday gösterilemeyen Burhanettin Kocamaz, adaylık sorununun çözülmesinin ardından Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Demokrat Parti formülüyle yerel seçimlere katılacak olan Kocamaz, paylaşımında "Zincirleri kıra kıra geliyoruz!" mesajı verdi.

EVRAKLAR YSK'YA GİDİYOR...

İsmi YSK'ya geç teslim edildiği için İYİ Parti'den aday olamayan Burhanettin Kocamaz, Demokrat Parti'nin adayı oldu. DP Mersin İl Başkanı Tural Kadızade, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının Burhanettin Kocamaz olduğunu duyurdu.

Başvurusu geç yapıldığı için Mersin'de adaylığı reddedilen İYİ Partili Burhanettin Kocamaz için Demokrat Parti formülüyle çözüm bulundu. DP, Mersin'de Pınar İvenç'i aday göstermişti. İvenç ikna edildi ve adaylıktan çekildi. DP listesine Kocamaz girdi.

EVRAKLAR YSK’YA TESLİM EDİLECEK

Kocamaz ile birlikte Ankara'dan Mersin'e dönüş yolunda olduklarını belirten Tural Kadızade, Kocamaz'ın Yüksek Seçim Kurulu'na başvuru evrakının kendisinde olduğunu, Mersin'e döner dönmez evrakı İl Seçim Kurulu'na teslim edeceğini açıkladı.

AKŞENER ‘KUMPAS’ DEMİŞTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Burhanettin Kocamaz’ın aday olamamasına ilişkin yaptığı açıklamada, ”Bu hain kumpas aramızdan birilerinin ihmali gibi gösterildi. Bu bir ihmal, sorumsuzluk değildir… Tereddütünüz olmasın. Bu gerçeği herkes görecek. Burhanettin Başkan yeniden Mersin'e iyi gelecek” demişti.

Kaynak: Sözcü/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ