Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2552 görüntülenme )

KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN AKIL ALMAZ TALİMAT!

Kaş yaparken göz çıkarmak işte böyle bir şey olmalı...

KOCAELİ Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün emirini yayınlayarak Kurban Bayramı tatili boyunca sürücülere ceza yazılmamasını isteyerek, yapılan kural ihlallerinin sözlü olarak uyarılarak, "Siz bu cezayı 15 Temmuz gecesi ödediniz. Hayırlı yolculuklar" denilmesi istendi.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü bugün Emniyet Genel Müdürlüğü'nden gelen emiri yayınladı. Trafik ekiplerine gönderilen emirde Kurban Bayramı tatili boyunca sürücülere Elektronik Denetleme Sistemi (EDS), Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES), Mobese ve radar aracılığıyla ceza kesilmemesi istenilerek, sürücülere yaptıkları kural ihlali ve cezasının sözlü olarak hatırlatılılarak,"Siz bu cezayı 15 Temmuz gecesi ödediniz. Hayırlı yolculuklar" denilmesi istendi.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından yayınlanan emir şöyle:

"Emniyet Genel Müdürlüğümüzden alınan emir doğrultusunda Kurban Bayramı tatilini kapsıyan 10-18 Eylül tarihleri arasında vatandaşlarımıza denetim amaçlı EDS, TEDES, Mobese, radar vebenzeri şekilde herhangi bir ceza yazılmayacak, kural ihlali tespit edilen yol kullanıcılarına ihlal ettiği kural ve cezası hatırlatıldıktan sonra 'Siz bu cezayı 15 Temmuz gecesi ödediniz. Hayırlı yolculuklar" denilecektir."(DHA).

Durum işte böyle...

Aşırı hız suçtur, cezası kanunla belirlenir ve kanun hakimiyetinin olduğu bir ülkede böylesi bir uygulama olamaz, kaldı ki aşırı hızın neden olabilceği kazalar da cabası...

Belli ki iyi niyetle yazılmış bu talimat ama kaş yaparken göz çıkarmış gibi... 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emine Erdoğan'dan "Enkaz" Açıklaması! ŞOK!.. RUSYA'dan TÜRKİYE'ye AĞIR MAKAS! Beyaz Saray'dan Erdoğan'a Jet Yanıt! Çalışan Kadınlar için Yeni Düzenleme Cemaat Kanalında PKK'lılar İçin... Büyük Tehlike Türkiye'ye Geliyor! İstanbul Valisi'nden Açıklama! ABD'DEN BİLAL ERDOĞAN'A TEHLİKELİ MESAJ!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. AKP'DEN GECEYARISI VERGİ BORCU YAPILANDIRMASI!