Politika
01 Ocak 2017 ( 26200 görüntülenme )

KOÇ'tan HÜKÜMET'e ANLAMLI MESAJ!

KOÇ: Cumhuriyetin kıymetini anladık...


Türkiye olarak başta demokrasi olmak üzere, Cumhuriyet'in temel değerlerinin kıymetinin daha iyi anlaşıldığı zor bir yılı geride bıraktığımızı belirten Koç Holding Başkanı Ömer Koç;

“Böyle bir ortamda, daha güçlü bir Türkiye için çok çalışmak zorundayız. Güçlü bir Türkiye ve piyasa ekonomisi için güçlü ve şeffaf kurumlara, tarafsız ve hızlı çalışan bir hukuk sistemine, hukukun üstünlüğüne, hak ve özgürlüklerin korunmasına, adil bir vergi düzenine ve kayıt dışı ekonomi ile mücadeleye ihtiyacımız var” diye konuştu.

FİKRİ HÜR NESİLLER YETİŞMELİ

Koç, bu değerleri kaybetme ve erozyona uğratma lüksümüz olmadığını vurgulayarak,
“Gün, sahip olduğumuz yüksek potansiyeli ortaya çıkaracak bir planlama ve işbirliği ile el ele vererek, her zamankinden daha fazla çalışma, yeni büyüme ve başarı hikâyeleri yazma günüdür” dedi. 

Dünyada son derece önemli ekonomik ve politik gelişmelerin yaşandığı bir dönemde Türkiye'nin sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını söyleyen Koç, şöyle devam etti: 
“15 Temmuz darbe girişimi siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçti. Bir kez daha aklını ve vicdanını başkasına ipotek etmeyen, ‘fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller' yetiştirmenin neden önemli olduğunu gördük.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ