Reklamlar
Anasayfa » Haber
10 Eylül 2017 ( 335 görüntülenme )

KOBİ DESTEĞİ İÇİN BAŞVURULAR YARIN BAŞLIYOR

KOBİ Gelişim Destek Programı 2017 Çağrısı başvuruları başlıyor


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, KOBİ Gelişim Destek Programı 2017 Çağrısı başvurularının yarın başlayacağını bildirerek, imalat sektörü KOBİ'lerine 1 milyon liraya kadar destek verileceğini söyledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AA muhabirine, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) "KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı 2017 Çağrısı"na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özlü, çağrıya proje sunacak işletmelerin, KOSGEB veritabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerektiğine dikkati çekerek, 

"EN AZ ÜÇ ÇALIŞAN"

"Bilanço usulünde defter tutmak kaydıyla, orta yüksek ve yüksek teknolojili imalat sanayisi sektörlerindeki KOBİ'lerin tümü, 11 Eylül-20 Ekim'de başvuru yapabilecek. Orta düşük ve düşük teknolojili sektörlerdeki KOBİ'lerde ise 2016 yılı net satış hasılatının en az 300 bin lira ve yıllık ortalama çalışan sayısının en az 3 olması şartı aranacak. İşletmelerin proje bütçe tekliflerinin, 2016 yılı net satış hasılatını aşmaması gerekecek." diye konuştu.

ORTA VE YÜKSEK TEKNOLOJİ SEKTÖRÜ

 Özlü, "İşletme sahibinin veya yüzde 50'den fazla hisseli ortağının kadın girişimci olması, orta yüksek veya yüksek teknolojili sektörde faaliyet gösterilmesi, işletmenin KOSGEB veya diğer kamu kurumlarından aldığı proje desteğinin, çağrı ilan tarihinden geriye son 3 yıllık süre içinde başarılı tamamlanmış olması şartlarını sağlayan KOBİ'lerin projelerine, toplamda yüzde 10'a kadar ilave puan verilecek." ifadesini kullandı.

ÜST LİMİT BİR MİLYON LİRA

İşletmelere verilecek destek tutarına değinen Özlü, "Verilecek desteğin üst limitleri 300 bin lira geri ödemesiz, 700 bin lira geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon lira. KOBİ'lere proje bütçesinin yüzde 30'una kadar erken ödeme yapılabilecek. Üst limitler aşılmamak kaydıyla uygun bulunan gider kalemleri ve tutarlarının KDV hariç kısmı üzerinden yüzde 60 oranında destek verilecek." şeklinde konuştu.

Özlü, başvuru kılavuzu ve proje formatına "www.kosgeb.gov.tr" adresinden erişilebileceğine, başvuruların aralık ayı sonunda sonuçlandırılacağını ve ilan edileceğini kaydetti.

Kaynak: AA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eski Adalet Bakanından ÇARPICI AÇIKLAMA! Trafik Sigortasından Yeni Uygulama! ALMANYA DURMUYOR... KRİZDE YENİ HAMLE!.. AKP'NİN YAPTIRDIĞI ANKETTE AKP'YE SOĞUK DUŞ!.. ŞOK!.. ABD'de WikiLeaks SKANDALI! MHP GENEL MERKEZİNDEN İNANILMAZ KARARLAR Emekli Orgeneral'den HÜKÜMETE DİKKAT ÇEKİCİ UYARI! Genelkurmay Başkanlığı'ndan SURİYE AÇIKLAMASI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Özel Okul ve Dershane Çalışanlarına Operasyon!