Genel
07 Temmuz 2017 ( 157 görüntülenme )

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Flaş Açıklama!

KKTC LİDERİ AKINCI: ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK...

Kuzey Kıbrıs lideri Akıncı, İsviçre'nin Crans-Montana kasabasında devam eden Kıbrıs görüşmelerinde sonuç alınamamasının ardından konuyla ilgili açıklama yapmak üzere kameralar karşısına geçti. Sonuçsuz kalan görüşmelerin ardından açıklama yaptı

"Sözlerime olumlu bir haberle başlayamamanın burukluğunu taşıyorum" diyerek sözlerine başlayan Akıncı, detaylı açıklamaları içeren bir toplantıyı İsviçre'den Kıbrıs'a döndüğünde yapacağını söyledi.

Görevde olduğu 2 yıldan bu yana müzakere sürecini yürüttüğünü söyleyen Akıncı, "Bu aslında 50 yıllık bir süreç. Geçen kasımdan bu yana bütün süreçlerin bu şehirlere taşınarak yapılan konferansların en büyük mimari Kıbrıs Türk tarafıdır" dedi.

'İÇİMİZE SİNDİREMEZDİK'


"Biz olmasaydık süreç buralara gelemezdi"
diyen Akıncı, "İki tarafın da kazanacağı ortam yaratmak mümkündü. O noktaya çok yaklaşıldı. Ancak iki tarafın da kaybettiği bir noktada bu iş maalesef olumsuz sonuçlandı" diye konuştu.

Akıncı şöyle devam etti:

"Eşitlik, güvenlik, özgürlük içerisinde yaşanacak iki kesimli bir federal yapı için sürdürdük çalışmalarımızı. Ama bu niteliklerin olmadığı bir yapıyı da içimize sindiremez ve halkımıza bunu öneremezdik."

Akıncı: "Elimizden geleni yaptık, vicdanen rahatız" dedi

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ