Politika
09 Ağustos 2018 ( 1559 görüntülenme )

KIZILAY BAŞKANI'NDAN AKLA ŞOK BEDDUA!..

Türk Kızılayı Bursa Yıldırım Şube Başkanı, Suriye Lideri Beşar Esad’ın eşi Esma Esad’ın meme kanseri için tedaviye başladığı haberi sonrası ‘Beter ol inşallah’ tweeti attı.

‘ESMA ESAD KANSER HASTASI’

Suriye Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi’nden yapılan açıklamada, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın eşi Esma Esad’ın erken teşhis yapılan meme kanseri için tedavinin ilk sürecine başladığı açıklandı. SANA‘nın aktardığına göre, Basın Ofisi’nden yapılan paylaşımda; Esma Esad’ın erken teşhisi yapılan meme kanseri tedavisinin ilk sürecine Şam’daki bir hastanede başladığı ifade edildi.

‘KIZILAY BAŞKANI’NDAN BEDDUA’

Esma Esad’a konulan kanser teşhisi Türkiye’de ise kimi AKP’lilerce beklenildiği üzere sevinçle karşılandı. Ancak bunlar arasında yer alan bir isim ise ayrıca dikkat çekti. Türk Kızılayı’nın Bursa Yıldırım ilçesi Şube Başkanı olan Ömer Aykan, kanser haberini paylaştığı hesabını paylaştığı Twitter hesabında Esma Esad için “Beter ol inşallah” dedi.

TEPKİLER BÜYÜK

Kuruluşunun temel ilkelerinden biri “tarafsızlık” olan ve “milliyet, ırk, dini inanç, sınıf veya siyasi düşünce farkı gözetmeden” yardım götürme misyonuna sahip olduğunu iddia eden Türk Kızılayı’nda bu skandal paylaşımın yapılması tepkilere neden oldu.

TEPKİLERDEN SONRA ‘DEĞİŞTİ’

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Ömer Aykan’ın paylaşımının altına mesajlar yağdırarak Aykan’ı protesto etti. Tepkiler sonrası Aykan sözkonusu skandal paylaşımını kaldırdı. Ancak Aykan’ın kaldırdıkları bununla sınırlı kalmadı. 


Kızılay Başkanı, hesabındaki profil bilgisinde yer alan “Türk Kızılay’ı Bursa Yıldırım Şube Başkanı’ unvanını ve Kızılay aracı önünde kurum görevlileri ile birlikte yer aldığı kapak fotoğrafını da kaldırdı.

Kaynak: Twitter Resmi Hesabı/ haberayyıldız

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ