Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Mayıs 2017 ( 3367 görüntülenme )

19 MAYIS YASAĞINA CHP'DEN KURŞUN GİBİ AÇIKLAMA!..

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Valiliği’nin yasakladığı Beşiktaş’taki 19 Mayıs etkinliklerine katılacağını ve vatandaşlarla beraber yürüyeceğini açıkladı.


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu ile birlikte Beşiktaş'taki 19 Mayıs kutlamalarına katılacaklarını belirtti. 

Altay, Atatürk'ün Samsun'a Beşiktaş'tan yola çıktığını hatırlattı. Altay 19 Mayıs kutlamalarına getirilen yasaklamaları ‘üzülerek, ibretle' izlediklerini belirterek şunları söyledi:

İŞGAL KUVVETLERİ İZİN VERMİŞTİ

"19 Mayıs kutlamalarına yakın tarihlerde Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, AKP Şişli teşkilatının ve İBB'nin etkinliklerinde terör ve provokasyon tehlikesi görülmüyor. Beşiktaş Belediyesi'nin etkinliğine izin verilmiyor. 1918'de imzalanan Mondros Mütarekesi'nden hemen sonra İzmir işgal edildiğinde Halide Edip Adıvar'ın olduğu mitinge işgal kuvvetleri izin verdi."

"Hükümete çağrı yapıyorum, insanların 19 Mayıs'ı kutlamasını engelleyecek bir güç yeryüzünde yoktur. Hükümetin asıl bu tutumu bir çatışma, provokasyon ve kaos ortamına zemin hazırlar."

CHP’Lİ TUNCAY ÖZKAN

Öte yandan sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP’li Tuncay Özkan İzmir’deki yasağı dikkate almayacaklarını ve kutlamaların yapılacağını ifade etti. Özkan, “‘İzmir Valiliği 19 Mayıs kutlamalarını yasaklamış… Sizden izin alan mı var ki yasak kararınızı tanıyalım…’ dedi.

Kaynak:yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK!.. AKŞENER'İ HEDEF GÖSTERDİLER!.. FLAŞ! Çatışma çıktı! 2 Terörist Öldürüldü ŞOK!.. HOLLANDA'DA KRİZ BÜYÜYOR!.. ŞOK!.. BEKİR BOZDAĞ'DAN CIA'YA İNANILMAZ İHBAR!.. Haluk KOÇ Açıklama yapıyor AKP'ye Ağır İtham: Suruç Komplo! FLAŞ!.. 81 İLDE AYNI BÜYÜK OPERASYON! "Biz ve halkımız sizin gibi çakallardan korkumuz yoktur"

Bakmadan Geçme!

KAPAT
RUSYA'DAN MİSİLLEME UYARISI!..