Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2425 görüntülenme )

Kılıçdaroğlu Saray'ı Suçladı

MYK toplantısında konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP ile yaşanan gerilimden Recep Tayyip Erdoğan’ın kazançlı çıktığını söyleyerek, “Muhalefet partileri olarak mümkün olduğu kadar tartışma görüntüsü vermekten kaçınalım” diye ikaz etti
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP ile yaşanan gerilimden Recep Tayyip Erdoğan’ın kazançlı çıktığını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Saray, muhalefetin birbirine düşmesinden son derece mennun” dedi.

CHP MYK dün Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanarak basına kapalı olarak güncel konuları ve koalisyon tartışmaları ile MHP Grup Başkanvekil Yusuf Halaçoğlu’nun “Dinsiz parti” açıklamasını değerlendirdi. Toplantıda MYK üyeleri teker teker söz alarak hem alanları ve hem de genel siyasi tablo ile ilgili değerlendirme yaptı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, MHP’nin TBMM Başkanı seçiminde izlediği politikayı eleştirirken, “Saray,  hükümet kurma görevini uzun süre vermeyerek, bekledi ortamın oluşmasını fırsata çevirdi. Muhalefet partilerinin birbirlerine düştükleri algısını fırsat olarak gördü. Bundan kazançlı çıkmanın yollarını arıyor. Muhalefet partileri olarak  mümkün olduğu kadar tartışma görüntüsü vermekten kaçınalım” diye konuştu.

Devlet Bey ne düşünür?

Bu arada, MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu’nun sözleri ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, bunun CHP tabanında ve milletvekilleri arasında büyük rahatsızlık yarattığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Devlet Bey, ne düşünüyor, bu konuda fikri nedir, böyle bir konuşmayı nasıl değerlendiriyor?” diye konuştu.

Toplantıda söz alan CHP’nin iki ekonomist Genel Başkan Yardımcısı Selim Sayek Böke ve Faik Öztrak, erken seçim ve Türkiye ekonomisi ile ilgili açıklama yaptı.

Her iki isim de kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poors’un önümüdeki aylarda Türkiye’ne ekonomisini olumsuz etkileyecek  adım atmasının mümkün olduğuna dikkat çekerek, “Uluslararası ekonomi çevreleri de TÜSİAD gibi AKP-CHP koalisyonunun kurulmasını istiyorlar.  Bu arada Kılıçdaroğlu, AKP-CHP koalisyonu ihtimalinden çok AKP-MHP koalisyonunun öne çıktığını söyledi. Milliyet’ten Serpil Çevikcan’a konuşan Kılıçdaroğlu, “AKP-CHP koalisyon ihtimali artık çok mu zayıf?” sorusuna şöyle yanıt verdi:
“Hayır. Umutsuzluk üzerine bir siyasetin doğru olduğuna inanmıyorum. Siyaset, bir uzlaşma sanatıdır aslında. Eğer ülkenin çıkarlarını savunuyorsak, partilerin ve bir takım kişilerin değil, ülkenin çıkarlarını savunuyorsak ortak noktalarımız çok fazladır. Ben karamsar değilim ama olma olasılığını gelişmelerden daha zayıf olarak görüyorum.”

yenicaggazetesi

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ