2523 görüntülenme22 Mart 2019
Sakarya’daki tank palet fabrikasının özelleştirmeye açılarak Katar’a satılmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, Twitter’dan bir video paylaşarak, “İki itiraf bir teklif | 20 milyar dolarlık Tank Palet Fabrikasının dehşete düşüren satış hikayesi…” dedi.

Sakarya’daki tank palet fabrikasının satışına büyük tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından konuyla ilgili bir paylaşımda bulundu.

ERDOĞAN ARACI OLMUŞ

Kılıçdaroğlu’nun “İki itiraf bir teklif | 20 milyar dolarlık Tank Palet Fabrikasının dehşete düşüren satış hikayesi…” sözlerini kullanarak yaptığı paylaşımda, BMC’nin sahibi Ethem Sancak’ın “Allah da gani gani para vermiş Katar’a. Emir de sizi kırmaz. Katar Devleti ve Silahlı Kuvvetleri’ni bana ortak ederseniz bu işin altından kalkarız. Onlar da bana finans garantisi verirler” şeklindeki konuşmaları yer alıyor.

ADRESE TESLİM İHALE

Aynı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerçekleştirdiği bir mitingde “Arifiye’deki Ana Bakım fabrikasının işletmesini gereken yatırımları da yapmak, modernizasyonu gerçekleştirmek ve üretimi hızlandırmak üzere 25 yıllığına BMC’ye yani Katar-Türk iş birliği olan BMC’ye devrettik” şeklindeki konuşması da bulunuyor.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ