45311 görüntülenme 12 Temmuz 2017
Kılıçdaroğlu: Ergenekon operasyonları ‘F Tipi’

Tarih 8 Ocak 2009... CHP Grup Başkanvekili Kılıçdaroğlu, Mehmet Ali Birand'a Ergenekon operasyonlarını 'F Tipi' olarak nitelendiriyor...

Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından bir kısmı;

YARGI BAĞIMSIZ DEĞİL

“Türkiye’de eğer siz Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı yapmış bir kişinin evini basıyorsanız o ülkede bir sorun var demektir. Başbakanın kendi ifadesiyle söylüyorum yürütme ile yargı gayet sağlıklı bir işbirliğiyle bu olayı götürüyor diyorsa o ülkede demokrasi bir rejim sorunu vardır. Eğer bu ülkede Avrupa Birliği ilerleme raporlarında Türkiye’de yargı bağımsız değildir yargının bağımsızlığını sağlayın diye ısrarla söyleniyor ve AKP bunu duymamazlıktan geliyorsa yargıyı baskı altına alıyorsa bu ülkede ciddi bir sorun var demektir. "

ÜLKEDE HUKUK DIŞI İŞLER OLUYOR

"Bu tabloda şunu söyleriz ülkede yaşanan çok ciddi bir sorun var. Bu sorun öyle bir noktaya ulaştı ki artık Bakanları, Başbakanı, Genel Kurmay Başkanını rahatsız edici boyutlara ulaştı. Yargıtay toplanıyor ‘hukuk içinde kararların alınması’ gerektiğini söylüyor. Eğer Yargıtay Başkanlar Kurulu bunu söylüyorsa demek ki hukuk dışı bazı şeyler var.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ