Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Nisan 2017 ( 9057 görüntülenme )

Kılıçdaroğlu'ndan Sine-i Millet açıklaması!

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin CHP Meclis'ten çekilecek mi? Şeklinde yorumlanan sözlerine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi.


CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin "Demokratik tüm haklarımızı kullanacağız, bunun içine Meclis'ten çekilmek de Meclis'te çalışmaya devam etmek de girer" açıklamasıyla gündeme gelen sine-i millet iddiasına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi.

Meclis’i terk etmek gibi bir niyetimiz yok. Meclis’ten neden çekilelim. Bizi oraya millet gönderdi. Orada olacağız ve yapılan seçim hilesine karşı milletin hakkını savunacağız.Ortada 50 milyon seçmenin oyu var. Bu oyların hesabını bizden başka soracak kimse yok. Milletin hakkını yedirmeyiz.

Yasa, “Mühürsüz oy pusulası geçersizdir” diyor. Takdir hakkını hakime bile bırakmıyor. hukuk buna ‘Emredici hüküm’ diyor. Anayasa Mahkemesi’nin de aynı doğrultuda kararı var.Anayasa Mahkemesi’ne gideceğiz. Netice alamazsak bu ihlali Avrupa İnsan hakları Mahkemesi’ne (AİHM) kadar taşırız.Gençler 16 Nisan akşamı benden çok daha heyecanlı bir konuşma bekliyorlardı. Ancak biz YSK’yı hedef almayı tercih ettik.Hukuku önemseyen herkesin YSK kararını protesto etmek hakkıdır.

Kaynak:yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PYD Lideri Salih Müslim Davutoğlu’na Cevap Geldi Doğan Holding CEO’su İstifa Etti! Dışişleri Bakanlığından Sarin Gazı Açıklaması PJAK İran'da karakola saldırdı ERGENEKON ÜZERİNE DÜŞÜNCELER Hava Harp Okulu Öğrencilerine Tahliye! Dolarda Son Durum! İran'dan Suudi Arabistan'a Ağır Tehdit!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK!.. CHP İL TEŞKİLATINA KAYYUM!..