Reklamlar
Anasayfa » Haber
31 Ocak 2017 ( 4406 görüntülenme )

Kılıçdaroğlu'ndan KAMUOYUNA KRİTİK MESAJ!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alman Süddeutsche Zeitung gazetesine mülakat verdi.

Halkoyuna sunulacak anayasa değişikliğinin Türkiye’yi derinden etkileyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu: 

“Düzenleme geçecek olursa, bu Türkiye’de demokrasinin sonu olacaktır. Ülke kararnamelerle yönetilecek, parlamento etkisizleşecek. Bir başka deyişle: Olağanüstü Hal olağan hale gelecektir” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Nasıl engellemeyi düşünüyorsunuz?” sorusuna şu cevabı verdi:

“CHP olarak yalnız değiliz. Toplumdaki herkese görev düşüyor: aydınlar, demokratlar, liberaller, muhafazakarlar, dindarlar. Bu sistemin neye mal olacağını anlatmamız gerekiyor. Vatandaşlarımızdan isteğimiz; önce düşünmeleri, sonra oy vermeleri.”

KORKU İKLİMİ VAR

CHP lideri, “Olağanüstü hal nisana kadar uzatıldı. Bu şartlarda adil bir kampanya mümkün mü?” sorusunu da “Hayır. AKP devletine karşı kampanya yapmak zorundayız. Valiler, polis, jandarma hepsi AKP’ye çalışacaktır. AKP devletin imkanlarını kullanıyor. Eleştiri yapan, hapse girme korkusu yaşıyor. Biz şu anda korku ikliminde yaşıyoruz” diye yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Referandum, bir sistem değişikliğini meşru hale getirmeyecektir. Hep tartışma olacaktır. Yürürlükte olan anayasamız 1980 askeri darbe sonrasında aynı şartlarda ortaya çıktı. Bugün hala tartışılıyor. Sonuçta hayır çıkacak bir referandum demokrasiyi güçlendirecektir. 21.yüzyılda diktatörlere yer yok."

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fırtına Obüsleri Yine Harekete Geçti! Türk Hacker Grubu “Ajanlar”dan Rusya Harekatı PKK'lı Teröristlerden Alçak Saldırı! AKP'li Vekil'den ŞOK AÇIKLAMA! YAŞ Kararları Onaylandı! İşte 2016’nın ilk Anketi! Gürültü Yapan Yandı! AKP Tarihinin Yunanistan'a En Ağır TÜRK Tokadı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
EMEKLİYE İYİ HABER!