Reklamlar
Anasayfa » Haber
17 Temmuz 2017 ( 1903 görüntülenme )

FLAŞ!.. KILIÇDAROĞLU'NDAN KRİTİK ÇIKIŞ!..

KILIÇDAROĞLU: PROTESTOLARIMIZ SÜRECEK

İngiliz Times gazetesine konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğini kaydetti.


Times gazetesi muhabiri Hannah Lucinda Smith'in Kılıçdaroğlu ile yaptığı röportaj, 'Adalet Yürüyüşü'nü merkezine aldı. BBC Türkçe'nin aktardığına göre Kılıçdaroğlu röportajında Türkiye'yi 'demokrasiye geri döndürme' sözü verdi.

Bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"SARAY'IN DA 15 TEMMUZ'U VAR"

"Biz 15 Temmuz darbe girişiminin karşısındayız. Yaşananları, insanların demokrasi mücadelesi olarak görüyoruz. Ama diğer yanda da, Saray'ın 15 Temmuz'u var. Saray darbe girişiminden yararlandı ve beş gün sonra olağanüstü hâl ilan etti. Buna 'Saray'ın darbesi' diyoruz."


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve partisi için "Artık terör örgütleriyle birlikte hareket etme noktasına geldi" açıklamasını yapmıştı. "Terörist tanımını kabul etmiyorum, hatta buna gülüyorum" diyen Kılıçdaroğlu, şu görüşleri dile getirdi:

"Eğer biri demokratik olmayan bir kültürden geldiyse, benim yürüyüşüme de terörist yürüyüş diyecektir."

kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Abdullah Gül'ü İki Kez Reddetti! ŞOK! OBAMA'nın Özel Temsilcisi PKK ile KUCAK KUCAĞA! YENİ BİR YIL YENİ BİR MÜCADELE HEPİMİZE KUTLU OLSUN Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Vatandaşlara UYARI! Fuat Avni'den Akıl almaz Bilal Erdoğan İddiası TÜRK SAVAŞ UÇAKLARINDAN BOMBARDIMAN!.. Ve Sarraf Erdoğan'ı da Üç Bakanı da İYİ SATTI... Macaristan'dan Akıl Almaz Mülteci Önlemi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şemdinli'ye Dikkat!