Reklamlar
Anasayfa » Haber
17 Temmuz 2017 ( 1930 görüntülenme )

FLAŞ!.. KILIÇDAROĞLU'NDAN KRİTİK ÇIKIŞ!..

KILIÇDAROĞLU: PROTESTOLARIMIZ SÜRECEK

İngiliz Times gazetesine konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğini kaydetti.


Times gazetesi muhabiri Hannah Lucinda Smith'in Kılıçdaroğlu ile yaptığı röportaj, 'Adalet Yürüyüşü'nü merkezine aldı. BBC Türkçe'nin aktardığına göre Kılıçdaroğlu röportajında Türkiye'yi 'demokrasiye geri döndürme' sözü verdi.

Bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"SARAY'IN DA 15 TEMMUZ'U VAR"

"Biz 15 Temmuz darbe girişiminin karşısındayız. Yaşananları, insanların demokrasi mücadelesi olarak görüyoruz. Ama diğer yanda da, Saray'ın 15 Temmuz'u var. Saray darbe girişiminden yararlandı ve beş gün sonra olağanüstü hâl ilan etti. Buna 'Saray'ın darbesi' diyoruz."


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve partisi için "Artık terör örgütleriyle birlikte hareket etme noktasına geldi" açıklamasını yapmıştı. "Terörist tanımını kabul etmiyorum, hatta buna gülüyorum" diyen Kılıçdaroğlu, şu görüşleri dile getirdi:

"Eğer biri demokratik olmayan bir kültürden geldiyse, benim yürüyüşüme de terörist yürüyüş diyecektir."

kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YSK ÜYESİNDEN YSK'YA KURŞUN GİBİ YANIT!.. İstifa üstüne istifa AĞIR İTHAM!.. CHP NOKTAYI KOYDU... Çocuklarımı asil Türk milletine emanet ediyorum... Erdoğan ‘Başkanlık’ Turunda Hüseyin Çelik'ten Sonun'da İtiraf Ettii.! Ve Akşener Yola Çıktı! Dikkat! Çin'den ABD'ye Uyarı: SAVAŞ ÇIKABİLİR!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Siirt'te Çatışma!