Genel
06 Şubat 2018 ( 18775 görüntülenme )

ERDOĞAN'A AĞIR SORU!

KILIÇDAROĞLU: SALİH MÜSLİM TERÖRİST DEĞİL Mİ Kİ KIRMIZI HALIYLA NEDEN KARŞILADIN?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden genel başkan seçildiği kurultay sonrasında yaptığı ilk grup toplantısında kendisine "PYD terör örgütü müdür?" diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi. 

"BU MİLLİLİK Mİ"

Kılıçdaroğlu, "Ben de sana soruyorum Bay Recep, sen mahkeme kararına rağmen, terör örgütü saymasına rağmen, hangi vatansever duygularla Salih Müslim'i Ankara'ya davet ettin, ayağına halılar serdin. Yiğitsen açıkla, şerefliysen açıkla" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

"Hangi vatansever duygularla Salih Müslim'i Ankara'ya davet ettin, ayağına halılar serdin?"

"Burada PYD terör örgütü olarak tanımlanıyor. Ardından Yargıtay'a geliyor, burada da PYD/YPG/PKK terör örgütüdür diyor. 21,5,2015'te. Bir mahkeme kararı kabul ediyor. Bu karardan sonra Yargıtay'ın bu kararından sonra bunlar PYD'nin başkanı Salih Müslim'i Ankara'ya davet ediyorlar. Ben de sana soruyorum Bay Recep, sen mahkeme kararına rağmen terör örgütü saymasına rağmen hangi vatansever duygularla Salih Müslim'i Ankara'ya davet ettin, ayağına halılar serdin. Yiğitsen açıkla."

"Sen onun terör örgütünün bir üyesi olduğunu bilmiyor muydun? Tutuklatmak gerekmiyor muydu?"

"Bu bana sorulduğunda, 2016'da kim PKK'ya destek veriyorsa, biz onu PKK'nın yan organı olarak görürüz. Meşru organların terör örgütleri ile ilişki kurmalarını asla kabul etmeyiz. Ey Amerika diye bağıran Cumhurbaşkanı, Amerika dönüp sorsa sen PYD'nin liderini Ankara'ya davet ettin. Sen onun terör örgütünün bir üyesi olduğunu bilmiyor muydun? Tutuklatmak gerekmiyor muydu? "

"TERÖR ÖRGÜTLERİYLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR"

"Her ağzımı açtığımda dünya kadar laf eder ben ona diyorum ki, sen FETÖ'ye, PKK'ya, El Nusra'ya, IŞİD'e yardım ve yataklık yaptın, mahkemeye veremiyor. Sen terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptın diyorum, mahkemeye veremiyor."

"Senin yerliliğin de batsın, milliliğin de batsın"

"Salih Müslim'i buraya kim davet ettiyse işbirliği içindedirler. Onlar bizi kendileri gibi sanıyorlar. Onlar kendi ülkelerinin çıkarlarını değil, kendi çıkarlarını savunurlar. 15 milyon dolarlık malı sattığın şirket hangi şirket? Tık yok. Senin yerliliğin de batsın, milliliğin de batsın."

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ