Kılıçdaroğlu, "Bizim istihbarat örgütümüz yok, devletin var. 19 kişi doğrudan dağ ile bağlantılıysa ona seçimlere girme hakkını veren savcıyı derhal savcılıktan atsınlar, YSK'yı derhal lağvetsinler. Çünkü hem ilgili savcı hem Yüksek Seçim Kurulu, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmaktan tutuklanmalı. Onların ikisi de onların emrinde" dedi.

Kılıçdaroğlu mesnetsiz çok ağır ithamların yöneltildiğini söyleyerek ‘Bir insan A partisine üye olabilir, B partisine üye olabilir, C partisine üye olabilir. İnsanları bu kadar omurgasızca suçlamak ahlaki değil’ diyerek tepki gösterdi.

KILIÇDAROĞLU: ‘BÖYLESİ AĞIR İTHAM OLAMAZ’

Haber Global'de katıldığı canlı yayında "Taraflar, seçim meydanlarında karşılıklı olarak çok ağır ifadeler kullanmıyor mu?" sorusu üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendilerine yönelik her türlü iftiranın, karalama kampanyalarının yapıldığını, bugüne kadar siyasette görmediği kadar ağır suçlamaların yöneltildiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, açıklamalarına şöyle devam etti;

‘KENDİLERİNDEN OLMAYANLARI TERÖRİST İLAN ETTİLER’

"Hiçbirisini hak etmiyoruz. Önce hal esnafını terörist ilan ettiler, sonra pazarcıları terörist ilan ettiler, sonra esnafı terörist ilan ettiler, sonra kendilerine oy vermeyenleri terörist ilan ettiler. En sonunda da CHP, İYİ Parti'yi terörist ilan etmeye başladılar. Akıl var, mantık var. Başka işiniz gücünüz mü yok sizin? Birisi eğer teröristse bu ülkenin polisi var, gelir yakalar, götürür savcıya teslim eder. Partileri bu kadar ağır bir suçlamaya muhatap yapmak ne kadar doğrudur?" yanıtını verdi.

KILIÇDAROĞLU: 'HÜKÜMET SENSİN TUTUKLA KARDEŞİM'

"Partinizde HDP'li isimlerin, hatta PKK/KCK ile ilişkili isimlerin olduğu ve çeşitli yerlerden aday gösterildiği söyleniyor belediye meclis üyeliklerinde. Bu iddiaya yanıtınız var mı?" sorusuna karşılık Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi:

‘HEPSİ CHP’Lİ HEPSİ YSK’DAN ONAYLI’

"Tamamı CHP'li. CHP listelerinden belediye meclis üyesi, il genel meclis üyesi, belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanlarının tamamı CHP'li. CHP'ye kayıtlı. Savcılıkta, Yargıtay Cumhuriyet Savcılığında bunların zaten kayıtları da dosyaları da var. Bunlar seçime girmeden önce savcılıktan iyi hal kağıdı alıyorlar. Mezun oldukları okulla ilgili diplomalarını veriyorlar.

Biz bunları Yüksek Seçim Kuruluna gönderiyoruz. Yüksek Seçim Kurulu bunlara bakıyor, 'bunların seçime girmelerinde hiç bir engel yoktur' diye karar veriyor. Suçluyorsunuz insanları. Nereden buluyorsunuz bu suçlayacak malzemeleri?

‘BÖYLE OMURGASIZLIK OLUR MU’

“1960 yılında bilmem ne olmuş, 1970 yılında bilmem ne olmuş, 1980 yılında bilmem ne olmuş. 2019 yılındayız. Bir insan A partisine üye olabilir, B partisine üye olabilir, C partisine üye olabilir. İnsanları bu kadar omurgasızca suçlamak ahlaki değil.

Biz bunlarla ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk, tazminat davaları açtık, açmaya da devam edeceğiz. Eğer bir tane PKK'lı varsa, hükümet sensin tutukla kardeşim. Dön savcıya sor; 'Sen nasıl bir teröristi getirirsin belediye meclis üyesi yaparsın?' Ahlaktan ve erdemden yoksun insanlar, iftira ile iktidar olmak isterler. Biz buna girmeyiz.

KILIÇDAROĞLU: ‘SEÇİMLERİ KAYBEDECEKLER, KORKUYORLAR’

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ile ilgili iddialara ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, "Ankara'dan korkuyorlar. Mansur Yavaş'tan korkuyorlar, tıpkı Ekrem İmamoğlu'ndan korktukları gibi." dedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ