Ekonomi
23 Mart 2019 ( 558 görüntülenme )

Kılıçdaroğlu mesajı verdi: 'ASGARİ ÜCRET 2.200'

Artvin il merkezine gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, valilik önünde partililere seslendi. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, ‘Kılıçdaroğlu, “8 milyona yaklaşan işsizimiz var. 8 milyon insan neden işsiz. Artık yeter demeniz lazım.’ diyerek ekonomik gidişatın iyi olmadığını duyurdu.

Kılıçdaroğlu planlı üretimin yapılmadığına dikkat çekerek ‘Aldığımız nefes dışında her şey vergiye tabi. Niye vergi öderiz? Devlet bir planlama yapsın. Çay , fındık üreticisi mağdur olmasın. Türkiye’nin üretimde şanı dünyaya yayılsın. Bütün bunlar olunca işsizlik olmaz” dedi. 


Kılıçdaroğlu, asgari ücretle ilgili olarak şunları söyledi;

‘ASGARİ ÜCRET 2.200 LİRA OLACAK, FARKLAR ÖDENECEK’

“Belediye başkanlığını kazandığında bir; belediyede çalışanların asgari ücretleri 2 bin 20 lira değil, 2 bin 200 lira olacak. Kesinlikle olacak. İki; 1 Ocak'tan nisana kadar olan farkları da belli bir zaman diliminde işçilere ödenecek. Üç; hiçbir işçinin görüşü ne olursa olsun işine son verilmeyecek. Herkesin işi herkesin aşı olacak. Artvin huzurun başkenti olacak. Artvin'de herkes huzur içinde yaşayacak” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU: ‘KAYNAKLARIMIZ VAR, İŞSİZLİK SORUNU ÇÖZERİZ’

Kılıçdaroğlu, “8 milyona yaklaşan işsizimiz var. 8milyon insan neden işsiz. Artvin’de iş bulamayıp da İstanbulun varoşlarına gidip iş bulabilirim diyen gençlerimiz var. Akrabaları ailesi burada,artık yeter demeniz lazım. 

Şunu soracak vatandaşlarım. Vergi dedin verdim, özelleştirme dedin yaptın. 17 yılın sonunda beni neden soğan kuyruğuna muhtaç ettin. Bu soruyu vicdanımıza soracağız. Devlet bir planlama yapsın. Çay , fındık üreticisi mağdur olmasın. Türkiye’nin üretimde şanı dünyaya yayılsın. Bütün bunlar olunca işsizlik olmaz” dedi.

TANZİM ELEŞTİRİSİ

Kılıçdaroğlu, “Almanya’ya acıyorum. Bir varlık kuyruğu bile yok. O varlık kuyruğu olsaydı en önde sen yer alırdın. Dünyada kendi silah fabrikasını yabancı bir orduya satan bir devlet gösterin. Bütün ülkücü kardeşlerime sesleniyorum. Tank palet fabrikasını satanların arkasında duranlara ülkücü denir mi?” diyerek askeri fabrikanın Katar'a devredilmesini eleştirdi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ