Genel
22 Mart 2019 ( 925 görüntülenme )

Seçmene kritik çağrı: 'ALLAH AŞKINA SAHİP ÇIKIN'

Seçim çalışmaları kapsamında Ordu'da STK temsilcileriyle buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Sakarya'daki Tank palet fabrikası vardı.

Kılıçdaroğlu, " Bu Katar aşkı nereden geliyor Allah aşkına" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim turları kapsamında bugün Ordu'da. Burada STK temsilcileri ve muhtarlarla buluşan Kılıçdaroğlu, iktidarı sert bir dille eleştirdi. Özelleştirmeye açılan Tank Palet Fabrikası'nın 695 işçisinden 605'inin "Fabrikanın Katarlılara satılmasına tepkiliyiz, Bu vebali taşıyamayacağız" vermelerine dikkati çekerek 'Bu Katar aşkı nereden geliyor Allah aşkına' diye sordu.

  Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

"ESNAFLIK TARİHE KARIŞIYOR"

"Esnaf devlete yük olmaz, tam tersine vergi verir, istihdam sağlar. Esnaflık tarihe karışıyor. Büyük AVM’ler kuruldu. Bu esnafın da evine ekmek götürmesi lazım. Esnafı bu konuma sokan siyasi partiye esnaf gitti oy verdi. Esnaf kardeşimin de biraz uyanması lazım. Niye stopaj kaldırılımıyor? Kaldırılmasını isteyen biz, kaldırılmasın diyen kim iktidar! Olmaz bu seçimde düşünerek sandığa gideceğiz"

'CUMHURİYET TARİHİNDE REKOR VERGİ'

"Vatandaştan tam 2 trilyon dolar vergi topladılar. Cumhuriyet tarihinde vatandaşından bu kadar vergi toplayan yok. 500 milyar dolar borcu var bu devletin. 70 milyar dolara fabrikaları sattılar. Gelinen durum ortada.Ülkücü arkadaşlarıma seslenmek istiyorum.

 Tank palet fabrikası satılıyor bu devletin silahlarını üreten fabrikası satılıyor bunu bir tek ben mi söyleyeceğim. Devletin sırları ya satılan. O fabrikada nasıl üretim yapıldığını hiçbir yabancı devlet bilmez. Şimdi Katar ordusuna veriyoruz. Yüzde 49,9’u veriyoruz."

'KARARIN ALTINDA ERDOĞAN'IN İMZASI VAR'

"Bu 20 Aralık 2018 tarihli Cumhurbaşkanı kararnamesi, Resmi Gazete. Diyor ya biz bu fabrikayı satmadık diyor ya işte kendi imzası. MSB 1. Ana bakım yönetimindeki fabrikanın özelleştirme kapsam ve programına alınmasına deniyor. İşletme hakkının 25 yıllığına verilmesine karar verilmiştir. Kimin imzası var Recep Tayyip Erdoğan."

"BU KATAR AŞKI NEREDEN GELİYOR"

"Bakın bazı gazeteler yazmıyor. Tank Palet fabrikasında çalışanlar tayin dilekçesi verdiler. Niye verdiler, buradaki bilgileri yabancı bir orduya vermenin vebalini taşıyamam diye verdiler. Bu Katar aşkı nereden geliyor Allah aşkına! Ülkücü arkadaşlarıma güveniyorum, AK Partili vatandaşlarıma da sesleniyorum. Silah fabrikası o ülkenin namusudur, sahip çıkın.""

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ