Genel
13 Ağustos 2018 ( 1778 görüntülenme )

İNCE'YE ŞIK MESAJ!..

24 Haziran'da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri sonrası partisinde olağanüstü kurultay tartışmaları yaşanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Asla koltuk sevdam yok" dedi.


'İNCE ARKADAŞIMDIR'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'den bir kurultay hamlesi beklemediğini söyledi.Hürriyet'ten İpek Özbey'in "Kemal Bey, anımsarsınız; son kurultayın ardından ilk röportajınızda 'Muharrem İnce benim sevdiğim bir arkadaşımdır' demiştiniz bana. Hala öyle mi?" sorusuna "Elbette. Bir kişinin belli bir demokratik mücadele vermesini yadırgarsanız doğru olmaz. Muharrem Bey benim dün de arkadaşımdı, bugün de arkadaşım, yarın da öyle olacak" diye yanıtladı. Kılıçdaroğlu, kendisine yöneltilen 'koltuk savdalısı' eleştirilerine de şöyle yanıt verdi:

'KOLTUK SEVDAM YOK'

"Asla genel başkanlıktan ayrılmayacağım gibi bir düşüncem olmadı. Dolayısıyla asla bir koltuk sevdam yok. Koltuk sevdam sadece siyasette değil, bürokraside de olmadı hiçbir zaman. Bürokraside her koltuğa talep üzerine geldim, buraya da öyle. Ama şöyle bir özelliğim var; bulunduğum koltuğun hakkını vermeye çalışırım. Bunun yeterliliği tartışılabilir ama en azından ben çalışırım".

"TALEP MYK'DA DEĞİŞİKLİKTİ, YERİNE GETİRDİK"

Kılıçdaroğlu delegelerin olağanüstü seçimli kurultay için 569 imza vermesine rağmen bu talebi reddetmesi konusunda "Bu 500 imzalı beklentinin önemli bir kısmını MYK'daki değişim talebi oluşturuyordu, biz de onu yerine getirdik" dedi.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ