Politika
21 Kasım 2017 ( 52377 görüntülenme )

KILIÇDAROĞLU AÇIKLADI... ERDOĞAN DUMAN!..

Kılıçdaroğlu: GÖZLERİNDEN ÖPERİM SEVGİLİ ERDOĞAN!


Kılıçdaroğlu: 30 MİLYAR DOLAR PARA NEREDE?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, halkı döviz bozdurmaya çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sert sözlerle eleştirdi.

Erdoğan'a seslenen Kılıçdaroğlu, "Çocuklarının, eniştenin, dünürünün, kardeşinin, eski özel kalem müdürünün yurt dışında vergi cennetlerinde bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiklerini biliyor muydun?" diye sordu.

İşte o konuşmanın öne çıkan satır başları:

MİLYONLARCA DOLAR PARA GÖNDERDİKLERİNİ BİLİYOR MUYDUN?

"Yastık altında dövizi olan kardeşlerim bu paraları altına ve Türk lirasına yatırın. Milliyiz, yerliyiz biz" diyor. Söyleyen Recep Tayyip Erdoğan. Ben Çorlu'da açılışta konuşma yaptım. 

Dedim ki, "Senin çocuklarının yurt dışı hesaplarına gönderdiği milyonlarca para var mı?" Bir daha söyleyeyim. Çocuklarının eniştenin dünürünün kardeşinin eski özel kalem müdününün yurt dışında vergi cennetlerinde bir şirkette milyonlarca dolar para gönderdiklerini biliyor muydun. Bunun cevabını bekliyorum. 80 milyon önünde soruyorum sen misin yerli ve milli ben mi yerli ve milli. Çıkacağız milletin önüne”. 

"KAÇ MİLYON DOLAR PARAN VAR ÇIKAR BAKALIM"

“İstediğin kadar CHP de, bırak bu ayakları. Kaç milyon dolar paran var? Çıkar bakalım. “
30 MİLYAR DOLARI NEREDE NE ZAMAN HARCADIN?

“Sevgili Erdoğan, bana laf yetiştirmek için gece bile uyumuyorsun. İki tane basit soru sordum. Çocukların, dünürün, akrabaların, eski özel kalem müdürü, milyonlarca dolar parayı sermayesi 1 sterlin olan şirkete niye gönderdiler? Yeli milli diyordun, garibana diyorsun doları bozdur. Sen doları öbür tarafa gönderiyorsun. Suriyeliler için 30 milyar doları nerede ne zaman harcadın?”

“30 MİLYAR DOLARIN HESABI YOK”

“ Deprem oldu biliyorsunuz büyük Marmara depremi. Yeni vergiler geldi, deprem vergisi dendi. Ve deprem için harcandı bu paralar. Başbakanlığın internet sitesinde aylık olarak bu rakamlar yayınlanırdı. Alınan yardımlar ve nereye harcandığını görürdük. 30 milyar dolar falan da değildi. Şimdi 30 milyar dolar harcadığını söylüyorsun, bu para nereye gitti?”

“30 MİLYAR DOLAR KAYIP”
Image result for kılıçdaroğlu konuştu gözlerinden öperim erdoğan
“ Sayıştay bilmiyor, ben bilmiyorum, milletvekilleri bilmiyor, hazine bilmiyor, merkez bankası bilmiyor. Kimden öğreneceğiz? Sevgili Erdoğan umarım soruları anlamışsındır. Şimdi ben sorulara cevap bekliyorum. Gözlerinden öperim sevgili Erdoğan."

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ