19778 görüntülenme 05 Aralık 2017
“GEL BİNALİ YILDIRIM, PARLAMENTOYU HAREKETE GEÇİRELİM”

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 83'üncü yıl dönümü nedeniyle, partisinin grup toplantısını Ankara Spor Salonu'nda düzenleyen Kılıçdaroğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Reza Zarrab‘la ilgili hükümete yüklenen Kılıçdaroğlu “Zarrab’a bu bilgileri kim verdi? Bu bilgilerin tamamını senin bakanların, yani senin hükümetin verdi. Senin hükümetin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ihanet etti. Bütün sırlarını götürüp Sarraf’a teslim ettiler” dedi.

17/25 yolsuzluk soruşturmasında önce Erdoğan’ın her şeyi bildiğini ileri süren Kılıçdaroğlu MİT’in Erdoğan’a bu konuda rapor verdiğini söyledi.

"işte Kılıçdaroğlu'nun çağrısı"

"Sayın Binali Yıldırım’a açık çağrı yapıyorum. Ama Türkiye’yle ilgili davanın Amerika’da görüşülmesi beni rahatsız ediyor. Samimi bir çağrı yapıyorum. Madem ki savcılık soruşturma açtı. Gel Binali Yıldırım, parlamentoyu harekete geçirelim. Bizim ülkemizde demokrasinin olduğunu, adaletin olduğunu, rüşvet dağıtanın da yiyenin de suçlandığını ve mahkum edildiğini bütün dünyaya ilan edelim. 

Gelin dosyayı yeniden açalım, soruşturma komisyonu kuralım. Bu olayı Amerikan yargısına değil biz çözelim. Biz kendi pisliğimizi kendimiz temizleyelim. Bu samimi çağrımı yapıyorum."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ