Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Haziran 2017 ( 650 görüntülenme )

KIBRIS İÇİN ÇOK KRİTİK UYARI!..

YILMAZ: TÜRK ASKERİNİ ASLA KIBRIS'TAN ÇEKMEYİN

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Yılmaz, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, yeniden başlayan Kıbrıs görüşmelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Kıbrıs'taki müzakerelerde kritik bir aşamaya gelindiğini belirten Yılmaz, Kıbrıs'ta Türk askerinin kovulmasının ve Birleşik Kıbrıs yaratılarak, Türklerin azınlık haline getirilmesinin Rum kesiminin stratejisi olduğunu savundu.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, yeniden başlayan Kıbrıs görüşmelerine ilişkin "Hükümeti uyarıyorum. KKTC'nin ortadan kaldırılacağı bir süreç başlıyor. Ne derlerse desinler, Türk askerinin olmadığı çözüm Türkiye için bir sonun başlangıcıdır; çünkü Türkiye Kıbrıs'ı kaybettiğinde Doğu Akdeniz'deki her şeyi kaybedecek. Kıbrıs'a asker yığılırken Rus, ABD bunu yaparken, senin askerini çekmen akılsızlıktır. Sakın bu oyuna gelmeyin diye uyarıda bulunuyorum. Kıbrıs bizim milli davamızdır" dedi.

"RUM TARAFI BİZANS OYUNLARI OYNUYOR, HÜKÜMET SES ÇIKARMIYOR"

Daha önce de Kıbrıs Konferansı konusunda hükümeti uyardığını ve toprak konusuyla ilgili harita sunulmaması gerektiğini söylediğini belirten CHP'li Yılmaz, şöyle devam etti: 

GARANTÖRLÜK HAKKIMIZI KAYBEDİYORUZ

"Tekrar uyarıyoruz. Büyük oranda Rum kesimi toprak ile tavizi koparmıştır. Garanti ve İttifak Anlaşmasının sulandırılması ve ortadan kaldırılmasına gelmiştir sıra.
Rum tarafı Garanti Anlaşmasının dördüncü maddesinde tek taraflı müdahale hakkını ortadan kaldırmak istiyor. Yarın çözüm olursa o çözümü Rumlar yıkarsa Türk tarafı buna müdahale edemeyecek, çünkü tek taraflı hakkı bulunmayacak. "
TÜRK ASKERİNİ ÇEKMEYİN

"İkinci öncelik asker sayısını azaltmak istiyorlar. Bu asker sayısının azaltılması ve müdahale hakkını ortadan kaldırılması demek hangi çözüm olursa olsun onu uygulamayacağım ve Kıbrıs'ı yutacağım demektir. Rum tarafı Bizans oyunları yapıyor, Bizans oyunları oynuyor. Hükümet ses çıkarmıyor sanki Kıbrıs ile müzakere yok gibi davranıyorlar"

"ABD, RUSYA KIBRIS'A ASKER YIĞARKEN SENİN ASKERİNİ ÇEKMEN AKILSIZLIKTIR"

KKTC'nin ortadan kaldırılacağı bir sürecin başladığını savunan CHP'li Yılmaz, "Hükümeti uyarıyorum: Böyle giderse Kıbrıs'taki haklarımızı kaybederiz. KKTC'nin ortadan kaldırılacağı bir süreç başlıyor. Ne derlerse desinler Türk askerinin olmadığı çözüm Türkiye için bir sonun başlangıcıdır. Çünkü Türkiye Kıbrıs'ı kaybettiğinde Doğu Akdeniz'deki her şeyi kaybedecek. Kıbrıs'a asker yığılırken Rus, ABD bunu yaparken senin askerini çekmen akılsızlıktır. Sakın bu oyuna gelmeyin diye uyarıda bulunuyorum. Kıbrıs bizim milli davamızdır" dedi.

Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

F-4'LER GİBİ SKORSKY'LER DE SORUNLU ! Figen Yüksekdağ'ın da İçinde Bulunduğu Gruptan Bombalı Saldırı Öğrenci servisleriyle ilgili flaş gelişme!.. 64. Hükümet Programı Açıklandı Sarayın İnadı 100 Milyar TL! ABD FAİZ YÜKSELTTİ! DOLAR DUMAN! Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'den Koza-İpek Grubu'na Operasyon Açıklaması ŞOK!.. RUS SBERBANK'A SİBER SALDIRI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
MHP Lideri Devlet Bahçeli ; Başbakan Çok Yalan Konuşuyor