Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2369 görüntülenme )

Kıbrıs'ta Sular Durmuyor!

Koalisyon ortağı UBP'nin hükümetten çekilmesinin..

KKTC Başbakanı Kalyoncu, koalisyon ortağı UBP'nin hükümetten çekilmesinin ardından istifasını Cumhurbaşkanı Akıncı'ya sundu.

Akıncı, Kalyoncu'dan yeni hükümet kuruluncaya kadar görevine devam etmesini istedi.
 
KKTC Başbakanı Ömer Kalyoncu, koalisyon ortağı Ulusal Birlik Partisinin (UBP) hükümetten çekilmesinin ardından istifasını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya sundu.

Akıncı, Kalyoncu'dan yeni hükümet kuruluncaya kadar görevine devam etmesini istedi.


"Akıncı siyasi parti temsilcileri ile görüşecek"

Parti temsilcileri ile görüşeceğini belirten Akıncı, en kısa sürede meclisten bir çoğunluk hükümetinin çıkmasını temenni ettiğini kaydetti.
KKTC meclisinde CTP-BG (CTP-BG) 20, UBP 18, Demokrat Parti-Ulusal Güçler (DP-UG) 5, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) 3 sandalyeye sahipken bağımsız 4 milletvekili bulunuyor.


UBP, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) ile temmuz ayında geniş tabanlı koalisyon hükümeti kurmuştu.(ajanslar)
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Putin'in suçlamalarına Obama'dan İlginç Cevap! Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nun bir tarikat bağlantısı var mıdır? Dışişleri Bakanlığı'ndan Skandal Açıklama! Mutluluk... Meğer Onun da Sırrı Varmış... Mit Kanunu Çiğnendi'mi ŞOK! KİLİS'İ SURİYE'DEN VURDULAR! Türk Telekom'a Operasyon! 2015: Avrupa Terörle Geçti

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AKP'den aday olamayınca çok kızdı...