Politika
16 Mayıs 2018 ( 8033 görüntülenme )

'KEŞKE BİZ YAPSAYDIK' Dedi... 'FAKIBABA YANDI'

FAKIBABA: “İSRAİL İTHALATI DURDURSA NE OLUR DURMASA NE OLUR Kİ”

FAKIBABA: “KEŞKE BİZ DURDURSAYDIK”


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba TRT Haber’de açıklamalarda bulundu. Fakıbaba, İsrail'in Türkiye'den tarım ithalatını durdurmasının makro açıdan Türkiye için bir anlam ifade etmediğini önemli bir olay olmadığını söyledi.

“İSRAİL KÜÇÜK BİR ÜLKE”

Fakıbaba, "İthalatı durdurmaları bizim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Bizim gibi büyük bir ülke İsrail gibi küçük bir ülkeye ihracat yapsak ne olur yapmasak ne olur" dedi.

“KEŞKE BİZ DURDURSAYDIK”

Fakıbaba, İsrail’in bu tavrına karşılık “Daha önceden “ihracatı ben durdurdum” deseydim daha mutlu olurdum.” Diyerek Türkiye’nin karşı tavır alması gerektiğini ima etti. İşte Fakıbaba’nın sözlerinden satır başları:

“İSRAİL’İN TAVRI BİZİ RAHATSIZ ETMEZ”

“İthalatı durdurmaları bizim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Bizim gibi büyük bir ülke İsrail gibi küçük bir ülkeye ihracat yapsak ne olur yapmasak ne olur. Bizim ihracat miktarımız 17 milyar dolar. Bizim oysa İsrail’e ihraç ettiğimiz toplam mal miktarı 270 milyon dolar. Bu bizi hiç rahatsız etmez. Hatta ve hatta şu ortamda onların durdurması ve bizim göndermemiz de bakanlık olarak da gayet uygun bir olaydır.”

“KEŞKE BU KARARI BİZ ALSAYDIK”

“Daha önceden “ihracatı ben durdurdum” deseydim daha mutlu olurdum. 8 milyonluk küçük bir ülkenin ihracatına ihtiyacımız yoktur. İhraç ettiğimiz domates var, tütün ürünleri var, şeker mamulleri var, bisküvi var. Buna benzer ürünler var. Biz bunları başka ülkelere zaten ihraç ediyoruz. Çok önemli bir olay değil.”

“BUNLAR TERÖRİST”

“Bunlar kendilerini bir şey zannediyorlar. 8 milyonluk bir ülke zannediyor ki ABD her zaman bu bölgede olacak. Bizim Yahudi vatandaşlarımız var büyük saygı duyuyorum. Onlar bizim vatandaşlarımız. İsrail hükümeti gibi davranmamız mümkün değildir. Bunlar gerçekten terörist insanlar. Yeni bir kavga başlattılar ama bu kavganın zararlısı İsrail olacak ABD olacak.”

Kaynak: cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ