Politika
26 Kasım 2019 ( 4231 görüntülenme )

Kesgin'e HÜKÜM!..

Mansur Yavaş hakkında ortaya attığı senet iddialarıyla gündeme gelen iş adamı Necmettin Kesgin, 'çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmak' suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yerel seçimden hemen önce Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş hakkında senet iddialarını ortaya atan ve Yavaş ile davalık olan iş adamı Necmettin Kesgin’e, 'çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmak' suçundan açılan davada, 3 yıl hapis ve bin gün adli para cezası verildi.

TALEPLER KABUL EDİLMEDİ

Ankara 22'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, şikayetçi Seda Daştan'ın avukatı Bülent Yücetürk ve sanık Necmettin Kesgin'in avukatı Özgür Ilgaz katıldı. Daştan'ın avukatı Yücetürk, dosyaya giren bilirkişi raporunda eksiklikler bulunduğunu, tekrar bilirkişi raporu alınmasını ve iddia edilen görüntülerin yer aldığı bilgisayarın imajının bir kopyasının kendilerine verilmesini talep etti.

ÜÇ YIL HAPİS

Mahkeme heyeti, duruşmanın geldiği aşamayı göz önünde bulundurarak her iki tarafın da taleplerini reddetti. Sanık Kesgin'e, 'çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmak' suçundan 3 yıl hapis ve bin gün adli para cezası verdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ