Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2440 görüntülenme )

Kendisi Değil Kıyafeti Olay Yarattı

Bir anlamı olmalı!
 Hulusi Akar resmi görüşmelere “kamuflaj” ile katıldı.

Suudi Arabistan heyetinde yer alan Hulusi Akar'ın seçtiği kıyafeti de gündeme oturdu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Suudi Arabistan’a yaptığı çalışma ziyaretinde resmi heyette Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın da yer alması dikkat çekti.

Ancak dikkat çeken bir başka unsur ise Orgeneral Akar’ın Suudi Arabistan’daki resmi görüşmelerde tercih ettiği askeri kıyafet oldu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar görüşmelere, TSK’da subayların bu tip resmi görüşmeler ya da Genelkurmay karargahındaki resmi kabullerde kullandıkları ve “1 nolu kıyafet” olarak adlandırılan üniforma yerine, sahada kullanılan “eğitim elbisesi” ile katıldı.
“KRİTİK BİR ANLAMI YOK…”

Askeri kaynaklar, Sözcü’nün bu konudaki sorusunu, şöyle yanıtladılar; “Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar’ın görüşmelere katıldığı kıyafet seçiminin herhangi kritik bir anlamı yok. Oradaki Genelkurmay Başkanı ve diğer subaylar eğitim elbiseli oldukları için onlara uyum açısından böyle bir uygulama yapıldı.

”TSK’da subaylar üç farklı üniforma giyiyorlar.


“1 nolu kıyafet” olarak adlandırılan kıyafet, karargahta giyiliyor. Bunun yazlık ve kışlık iki farklı versiyonu bulunuyor.  İkinci üniforma subayların eğitimde, tatbikatta ya da cephede giydikleri, “eğitim elbisesi” denilen kamuflajlı kıyafet. Üçüncü üniforma ise, bayramlar ve özel günlerdeki resepsiyonlarda giyilen ve “mesdress” adı verilen tören kıyafeti.KRAL’LA GÖRÜŞMEYE “SİLAHSIZ” KATILDI

Orgeneral Akar’ın Suudi Arabistan ziyaretindeki kıyafet seçimindeki bir başka ilginç nokta ise, Suudi Arabistan Kralı Selman ile görüşmeye girerken, eğitim elbisesinin parçası olan tabanca ve palaskayı çıkarmış olması.

Görüntüleri Sözcü için izleyen askeri uzmanlar, “Orgeneral Akar’ın kamuflajında palaska, tabanca kılıfı ve tabanca yok. Ama palaska izi var. Demek ki görüşme öncesi dışarıda çıkardı” ifadesini kullandı.

Ajanslar

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gülen'in yerini Bilal mi alacak... İşte Ortadoğu'ya En Çok Silah Satan İKİ ÜLKE ve En Çok Silah Alan Ülkeler! Bu Belirtilere Dikkat! Hendek Kapatan Polisimize Roketle Saldırdılar; 1 ŞEHİT 2 YARALI Allah Kahretsin! BİTLİS'TE KONVOYA SALDIRDILAR! Fuat Avni’den Abdullah Gül İddiası ANKARA BELEDİYESİ PLAN YAPTI... TEPKİ BÜYÜK!.. Bu Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Üzebilir...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Balyoz davasında neler oluyor