Genel
04 Ekim 2019 ( 2330 görüntülenme )

Keklik Uçtu: ''DÜŞÜŞ'

Eski Bakan Faruk Çelik'in Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yüzde 40 önerisi kamuoyunda tepki oluştururken, konu AKP içerisinde de rahatsızlık yaratmıştı.
KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AKP'nin çekirdek oyunun yüzde 30'a düştüğünü savunmuştu. Tartışmanın ardından "Cumhur İttifakı'nın oyu yüzde 40'lara" düştü şeklinde yorumlar yapılırken, anket sonuçları da bunu destekler nitelikte.

ERDOĞAN'IN OY ORANI %31

 CHP’ye gelen anketler de bu tabloyu doğruluyor. CHP’nin bölge toplantılarında yöneticilerin partililerle paylaştığı araştırma sonucuna göre, “Bu pazar seçim olsa Erdoğan’a kesinlikle oy vermem” diyenlerin oranı yüzde 49. “Erdoğan’a mutlaka oy veririm” diyenlerin oranı ise yüzde 31’e gerilemiş durumda. Kalan yüzde 20 ise “Kararsızım” diyor.

İYİ PARTİ VE CHP'NİN OYLARI YÜKSELİYOR

Anket sonuçlarından gelen bilgilere göre ekonomik ve sosyal sorunlar nedeniyle AKP ve MHP'nin oyu düştüğü belirtilirken, İYİ Parti ve CHP'nin oylarının yükseldiği ifade edildi. MHP'nin açıklamalarının kentsel kesimde karşılık bulmadığına dikkat çekilirken, milliyetçi oyları İYİ Parti'nin topladığına vurgu yapılıyor.

2023 AKP İÇİN RİSKLİ

CHP tablonun artan ekonomi krizle birlikte iktidar açısından daha da endişe verici noktaya gideceğini değerlendiriyor, ne zaman olacağı öngörülmese de 2023 yılına kalmayacak bir erken seçimde Erdoğan’ın kesinlikle kazanamayacağı yorumları yapıyor. Yeni partilerin de özellikle AKP’nin çekirdek oylarını aşağı çekeceği hesapları yapılıyor.

Kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ