Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2444 görüntülenme )

Kazılan Hendeklerin Sırrı Açığa Çıktı!

Meğer...
  MARDİN'in Nusaybin İlçesi ile Suriye'nin Kamışlı kenti arasındaki Suriye sınır hattındaki mayınlı bölgede hendek kazma çalışmaları devam ederken, 2 metre genişliğinde ve 3 metre yüksekliğindeki blok betonlardan oluşan duvar örülüyor.

Nusaybin İlçesi'nin doğusu ile Suriye'nin Kamışlı kenti arasındaki mayınlı sınır bölgesinde bulunan Demirtepe Sınır Karakolu'na doğru daha önce hendek kazılan 3 kilometrelik alanda bu kez beton bloklar halinde TIR'larla getirilen duvar örmeye başlandı.

2 metre genişliğinde ve 3 metre yükseliğinde olan blok beton duvarlar, TIR'larla getirildiği sınırda kesiminde, iş makinelerinin yardımıyla indiriliyor.

Öncelikle Nusaybin ile Demirtepe Sınır Karakolu'na kadar olan 3 kilometrelik alana döşenecek blok betonlardan oluşan duvar, daha sonra sınır boyunca Şırnak'ın Cizre İlçesi'ne kadar devam edecek.

Blok betonlardan oluşan duvar örülürken, sınır kesiminde sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı gözlend(DHA).

Haber işte böyle...

Günlerdir kamuoyunu meşgul eden bu hendeklerin de sırrı açığa çıkmış oldu; kazılan hendekler Suriye'ye ileri harekat için değil, Suriye'den gelecek tehditlere karşı bir önlem için...

Biz savaşı desteklemiyoruz ancak siyasetin attığı bu savaş naralarının boşa olduğu, kamuoyunu sindirmek için yapılmış olduğu söylenebilir mi...

Hani referandum, yeni anayasa ve başkanlık hikayeleri var ya...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ