Reklamlar
Anasayfa » Haber
12 Ağustos 2017 ( 705 görüntülenme )

KAZANAN 1.499 ADAYA ŞOK!.. ÖSYM'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI...

1499 ADAY ÖNCE KAZANDI, ŞİMDİ KAYBETTİ

AÇIKTA KALAN BİN 628 ADAY YERLEŞTİRİLDİ

ÖSYM'den yapılan duyuruda şöyle denildi:

"YANLIŞ PROGRAM KULLANILDI"

"08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C’nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın kullanıldığı tespit edilmiştir."

"KAZANAN 1499 HİÇBİR PROGRAMA YERLEŞEMEDİ"

"Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir. Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız."

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BURSA'DA POLİSE SİLAHLI SALDIRI!.. HDP'nin Siyasi Geçmişi... ŞOK!..MHP'DE BİR İSTİFA DAHA! HAYRET! FuatAvni'nin Dediği Çıktı! Erdoğan Kırım Tatarları ve Ahıska Türklerini hatırladı... Türkiye'de kilit zamanların şifresi: 17 saniye Canlı Bomba Türkiyedemi Tedavi Edildi SAADET PARTİSİ'nin 2019 CUMHURBAŞKANI ADAYI BELLİ OLDU!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
TRT'nin Partilere Ayırdığı Süreler Açıklandı