Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2381 görüntülenme )

Kayyum Düzenlemesi Değiştirildi!


İş dünyasının tepki verdiği yeni kayyum yasası taslağı TBMM Adalet Komisyonu'nda değiştirildi, anayasal düzene karşı suçlar ile Sermaye Piyasası Kanunu'nun 110. maddesinde tanımlanan suçlarda kayyum atamasını öngören düzenleme tasarıdan çıkarıldı.

İş dünyasının tepki verdiği tasarıdaki kayyum düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonu’nda değiştirildi. Güveni kötüye kullanma, nitelikli dolandırıcılık, anayasal düzene karşı suçlar ile Sermaye Piyasası Kanunu’nun 110. maddesinde tanımlanan suçlarda  kayyum atamasını öngören düzenleme tasarıdan çıkarıldı. 

Yetkinin ortaklık payları ve menkul kıymetleri kapsaması maddesi ile davaların devlet aleyhine açılabileceği şartı ise korundu.

TÜSİAD geçen hafta yaptığı yazılı açıklamada, “Kayyum atanması ile ilgili düzenlemenin, başta ticaret hayatı ve özel mülkiyet hakkı alanlarında olmak üzere doğurabileceği önemli riskler açısından yeniden değerlendirilmesine ihtiyaç vardır” demişti.

Yüksek yargıda Yargıtay ve Danıştay’ın üye ve daire sayılarını azaltacak yeni yargı paketi TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildi. Komisyon’da geçmesinin ardından Genel Kurul’da ele alınacak tasarı yasalaşırsa, Yargıtay ve Danıştay’ın üye ve daire sayıları azalarak, mevcut üyelerinin görevleri ise sona erecek.
 

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'ın İsviçre'deki hesapları belgelendi... TÜPRAŞ'TA YANGIN! ŞOK!.. BAKIN BAKALIM ŞU AKP'nin BEYANNAMESİNE... ŞOK! Fuat Avni Erdoğan'ı İçeriden Vurdu! İki lise öğrencisine Erdoğan'a hakaretten ağır ceza İran'dan KRİTİK AÇIKLAMA! Rusya'ya Yaptırım Başlıyor! İran'dan ABD'ye MİSİLLEME!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CHP+MHP+HDP Koalisyonu Olur mu?