Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2388 görüntülenme )

Kayyum Düzenlemesi Değiştirildi!


İş dünyasının tepki verdiği yeni kayyum yasası taslağı TBMM Adalet Komisyonu'nda değiştirildi, anayasal düzene karşı suçlar ile Sermaye Piyasası Kanunu'nun 110. maddesinde tanımlanan suçlarda kayyum atamasını öngören düzenleme tasarıdan çıkarıldı.

İş dünyasının tepki verdiği tasarıdaki kayyum düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonu’nda değiştirildi. Güveni kötüye kullanma, nitelikli dolandırıcılık, anayasal düzene karşı suçlar ile Sermaye Piyasası Kanunu’nun 110. maddesinde tanımlanan suçlarda  kayyum atamasını öngören düzenleme tasarıdan çıkarıldı. 

Yetkinin ortaklık payları ve menkul kıymetleri kapsaması maddesi ile davaların devlet aleyhine açılabileceği şartı ise korundu.

TÜSİAD geçen hafta yaptığı yazılı açıklamada, “Kayyum atanması ile ilgili düzenlemenin, başta ticaret hayatı ve özel mülkiyet hakkı alanlarında olmak üzere doğurabileceği önemli riskler açısından yeniden değerlendirilmesine ihtiyaç vardır” demişti.

Yüksek yargıda Yargıtay ve Danıştay’ın üye ve daire sayılarını azaltacak yeni yargı paketi TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildi. Komisyon’da geçmesinin ardından Genel Kurul’da ele alınacak tasarı yasalaşırsa, Yargıtay ve Danıştay’ın üye ve daire sayıları azalarak, mevcut üyelerinin görevleri ise sona erecek.
 

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SİBER KORSANLAR AĞIR VURDULAR!.. ABD'nin Almanya Üs Komutanlığı: İHA DÜŞTÜ! ŞOK!.. YSK'DAN AKIL ALMAZ GEREKÇE!.. Whatsapp'ta Yıldız İşaretli Mesaj Dönemi Başladı ! Tuğrul'a Babasının Plakasını Verdiler Tarihinin En Büyük İnsanlık Dramını Yaşıyor Can Dündar ve Erdem Gül için Karar Verildi! SAMSUN Vali Yardımcısı'na ByLock ŞOKU!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
GOOGLE'dan Fetullah Gülen'e AĞIR ŞOK!