Güvenlik
11 Haziran 2018 ( 13492 görüntülenme )

Kayıtlar ortaya çıktı... 'YARGITAY SALLANIYOR'

“Adil Öksüz'le 2 kez görüşen FETÖ zanlısı Yargıtay Başkanı ile 93 kez görüşmüş”

Sivil “FETÖ çatı” davasının firari sanığı, örgütün “Finans ayağı”, “Bank Asya'nın gerçek sahibi” ve “Siyaseti yönlendirdiği” söylenen Ali Çelik'in telefon kayıtlarından skandal bir detay ortaya çıktı.

FETÖ'nün sivil ayağının en kilit isimlerinden biri olan Ali Çelik'in 2010-2015 yılları arasında Adil Öksüz'le sadece 2 kez telefonla görüştüğü anlaşılıyor.... Aynı Ali Çelik'İn Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ile görüşme sayısı ise 93.

Odatv'den Müyesser Yıldız'ın haberine göre skandalın detayları şöyle;

“İKİ ALİ ÇELİK VAR”


"Öncelikle şu detayı vurgulayalım. “FETÖ” işinde iki tane Ali Çelik var. Birisi tutuklu Avukat Ali Çelik . Diğeri ise firari, örgütün “Finans ayağı” olduğu belirtilen, “Bank Asya'nın gerçek sahibi” denilen ve “Siyaseti yönlendirdiği” söylenen Ali Çelik . Devlet de Ali Çelik 'leri karıştırdı.”

“POLİS TAKİBİNDEYKEN KAÇMIŞ”

“ Önce diğer Ali Çelik 'in nasıl firar ettiğini hatırlatalım. Geçen Eylül'de Yeni Şafak Gazetesi'nden Cihan Arpacık, polis tutanaklarına dayanarak yazdı. Buna göre, Ali Çelik hakkında 31 Temmuz 2015 günü teknik ve fiziki takip kararı alınmış ve polis tarafından adım adım izlenmiş. Taa ki, 20 Ağustos 2015'e kadar. 21-22-23-24 Ağustos günlerinde teknik takibi yapılmayan Çelik, 25 Ağustos'ta da firar etmiş.”

“FİRARDAN SONRA KAYITLAR ORTAYA ÇIKTI”

“ Ali Çelik 'in telefon görüşme kayıtları ise firarından sonra istenmiş. Nereden anlıyoruz; Yazışma tarihlerinden ve hakkında İstanbul'da açılan bir başka dava dosyasına giren dökümlerden. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 8 Ekim 2015'te Ali Çelik 'in telefon görüşmelerinin kaydını istemiş. Milat olarak da nedense 2013 değil, 2010 yılı belirlenmiş ve TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı)'den 1 Ocak 2010-8 Ekim 2015 tarihleri arasındaki kayıtlar talep edilmiş”.

“LİSTEDE YARGITAY BAŞKANI DA VAR”

“ Tam 257 sayfadan oluşan, toplam 4 bin 331 HTS kaydı çıkmış. Bunların dökümü de polisler tarafından 3 Mart 2016'da yapılıp, tutanak altına alınmış. TBMM, Emniyet Genel Müdürlüğü, bazı savcılar ve savcılıklar, onlarca bakanlığın özel kalem müdürlükleri gibi kamu kurumlarının yanısıra kimlerle görüşmeler yok ki!.. Şimdilik sadece birisine dikkat çekmek istiyoruz. FETÖ”nün bu en önemli isminin görüşme listesinde, adıyla sanıyla Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit de yer alıyor.”

“93 GÖRÜŞME VAR”

“ Ali Çelik , “FETÖ Çatı Davasında” ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan AKP eski Milletvekili İlhan İşbilen'i dahi sadece 4 kez aramışken, Cirit'in cep telefonuyla tam 93 HTS kaydı var. Ayrıca dökümler gün gün olmadığından, 10 Şubat 2015'te Yargıtay Başkanı olan Cirit'in dönemine mi ait bilemiyoruz, ama Çelik'in 8 kez de “Yargıtay 1. Başkanlık adına kayıtlı” sabit hatlarla görüştüğü gözüküyor.”

“GÜLEN LEHİNE OY KULLANMIŞ”

“ 2000 yılında dönemin DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel tarafından Fetullah Gülen hakkında açılan “Terör örgütü üyeliği” davası 2008'de Yargıtay'da beraatle sonuçlandığında, Gülen lehine oy kullanan isimlerden birisinin Cirit olduğunu da kaydedelim.”

“ADİL ÖKSÜZ’LE İKİ, YARGITAY BAŞKANI İLE 93 GÖRÜŞME”

“FETÖ'nün finans ayağı” Ali Çelik 'in telefon kayıtlarından son bir not daha; “TSK imamı” olduğu belirtilen, 15 Temmuz'da gözaltına alınıp, bırakıldıktan sonra sırra kadem basan Adil Öksüz 'le de görüşmüş. Ama sadece 2 kez. 


Yargıtay Başkanı ile 93, Adil Öksüz 'le 2 görüşme!.. Bu yoğun muhabbetin sebebi ne ola ki?!."

Kaynak: Cumhuriyet/ Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ