Genel
11 Mart 2019 ( 2525 görüntülenme )

Kılıçdaroğlu: 'İŞ YARGISIZ İNFAZA GİDİYOR'

Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener için söylediklerine dair açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan kaybedeceğini bildiği için tehditle ayakta durmak istiyor” diye konuştu.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları için gittiği Muğla’dan dönüşünde bazı gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

'ERDOĞAN KAYBEDECEĞİNİ BİLİYOR'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tehdit ettiği İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında kararın verilmesi için talimat ilettiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Erdoğan kaybedeceğini bildiği için tehditle ayakta durmak istiyor. Rakiplerini ve rakip olarak gördüğü kişileri konuşturmak istemiyor” değerlendirmesini yaptı.  Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

'BAKALIM ADALET BAKANLIĞI NE YAPACAK'

“Erdoğan yargıçlık görevini üstleniyor. Büyük ihtimalle kararın hangi tarihte açıklanacağı ve hangi yargıcın bu kararı vereceğine ilişkin talimat verilmiştir. Bu talimatın gereğini Adalet Bakanlığı yerine getirecektir. Ama bu bir yargılama değil, haksız bir infazdır aslında. Tek adamın, otoritenin ve bir diktatörün verdiği talimatla yargının Erdoğan’ın talimatlarını mahkeme kararına dönüştürmesi... "

'İŞ YARGISIZ İNFAZA DÖNÜŞÜYOR'

“Demokratik olmayan ülkelerde, baskıcı yönetimlerde, tek adamın karar verici olduğu ülkede şaşırmamak lazım. Meral Hanım, bir siyasal partinin genel başkanı olduğu için toplumun daha fazla gördüğü bir insan ve dolayısıyla ona yönelik olarak beyefendinin verdiği mahkûmiyet kararı bakalım nasıl infaz edilecek?”

'MİLLET HER ŞEYİ GÖRÜYOR'

“Erdoğan kaybedeceğini bildiği için tehditle ayakta durmak istiyor. Gerçeklerin kamuoyundan saklanmasını istiyor. Öyle bir açmaz içinde. Yerel seçimlerde kaybedeceğini görüyor. Alanlara girdiğinde, vatandaşlara hitap ettiğinde, beklediği olumlu havayı göremiyor.”

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ