Reklamlar
Anasayfa » Haber
10 Temmuz 2017 ( 615 görüntülenme )

FLAŞ!.. KATAR KILICI ÇEKTİ!..

KATAR: HAZIRDA 340 MİLYAR DOLARIMIZ VAR

Arap ülkeleri tarafından ambargo uygulanan Katar döviz zenginliğini devam ettiriyor. Katar Merkez Bankası Başkanı Şeyh al-Thani, konuyla ilgili açıklama yaptı.


Katar Merkez Bankası Başkanı Şeyh Abdullan Bin Saoud al-Thani, Suudi Arabistan’ın başını çektiği ülkelerin uyguladığı yaptırımlar karşısında hazırlıklı olduklarını ve 340 milyar dolarlık varlıklarının bulunduğunu belirtti.

Al Thani Merkez Bankası rezervlerinde 40 milyar dolar ve altın, Katar'ın yerli ve yabancı yatırım fonlarını yöneten Katar Yatırım Otoritesi'nin de nakte dönüştürülebilecek 300 milyar dolarlık varlığı olduğunu da ekledi.

Eldeki bu döviz rezervinin Katar'ın Körfez ülkeleri tarafından uygulanan izolasyona karşı koymasına yardım edeceğini belirten Şeyh Abdullah Bin Saoud al-Thani, "Bu döviz rezervi bizim sistemimizin kredibilitesi, her türlü şoka karşı yeterli nakitimiz var" dedi. Katar'a yatırım yapmakta bir risk bulunmadığını belirten Al-Thani, geçtiğimiz ay Katar'dan çıkan sermaye miktarının 6 milyar dolardan az olduğuna işaret etti.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saldırıyla İlgili Detaylar Ortaya Çıktı! Şehit Polis ve Kızına Tören İstanbul Valisi Öyle Bir Açıklama Yaptı ki... Meteorolojiden Son Açıklama DİKKAT!...AKOM UYARDI! Son Anket! Doğu ve Güneydoğu'da Halka Sordular... Şimdi Seçim Olsa... İMAM HATİP LİSELERİNDE ÇARPICI SIÇRAYIŞ! Şah Fırat'ın Nedeni abd İçin Petrol Koridorumu?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Terör Bilançomuz Çok Ağır ve Üzücü!