Güvenlik
10 Şubat 2019 ( 2249 görüntülenme )

Kartal'da BİNA YIKIMI BAŞLIYOR...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kartal'daki çöken binada 35 kişinin bulunduğunu bunların 14'ünün yaralı olarak kurtarıldığını ancak 21 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal'da çöken ve 8 katının 3 katı kaçak olduğu açıklanan bina ile ilgili Aydın'da açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın enkaz binada arama kurtarma çalışmaları hakkında son söylediği tespitler şöyle idi;

‘BİNA RUHSATSIZ İSKANSIZ’

“17 kişi şehit oldu, enkaz altında birkaç kişi daha var. Kentsel dönüşüm değişim olsaydı, bunlar planlı olsaydı, kaçak yapılaşma olmasaydı başımıza bunlar gelir miydi? Bina ruhsatsız, iskansız, artık sabrımız taştı. AK Partili belediyeler başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla birlikte yoğun bir çalışmaya gireceğiz”.

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANI: ‘8 BİNA YIKILACAK’

Kartal’da meydan gelen bina çökmesi vakasından sonra açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ‘riskli 8 binanın yıkılacağını söyleyerek bundan sonrası için yapılacakları şöyle duyurdu;

‘BİNA YIKIMINA HEMEN BAŞLIYORUZ’

“Riskli binalar varsa tespitini yapsınlar, devletimiz gerekli desteği zaten yapıyor. Yunus Apartmanının yıkımı bugün başlayacak. Vatandaşların ziynet eşyalarını almalarına müteakip yakın binanın da yıkımına başlayacağız. Beton sınıfı çok düşük. Beton kalitesi ve kullanılan demirde dayanım noktasında eksiklikler var. Bilirkişilerimiz numunelerini aldılar. Bilirkişi heyetimiz bir rapor sunacak. Bitmesine müteakip hepsini açıklayacağız.”

‘BİNALARIN TESPİTİ YAPILMALI’

“Tüm Kartal Orhantepe Mahallesi’ndeki bu durumda olan vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Gelin binaların tespiti yaptırın. Hem bakanlığımız taşınma sürecinden tüm süreçlere kadar gerekli desteği veriyorlar. Yandaki binalarımıza zarar vermeyecek şekilde yıkımı sürdüreceğiz.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ