20056 görüntülenme21 Ağustos 2020
İstanbul Valiliği, Kadıköy'de Rana Batı'ya orantısız güç kullanarak müdahalede bulunan ve gelen tepkiler üzerine görevden uzaklaştırılan polislerin yeniden görevlerine iade edildiğini duyurdu. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

‘MUHAKKİK UYGUN GÖRDÜ’
“Kadıköy ilçemizde 19.08.2020 tarihinde Rana B. isimli kadının gözaltına alınması sırasında yaşanan olay nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılan polis memurları, görevlendirilen muhakkik görüşü doğrultusunda göreve iade edilmiştir. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

NE OLMUŞTU
İstanbul'un Kadıköy ilçesinde geçtiğimiz çarşamba günü maskesi burnunu kapatmadığı iddiasıyla durdurulup ceza kesilmek istenen, daha sonra polisler tarafından orantısız güç kullanılarak yaka paça gözaltına alınan Rana Batı ile ilgili İstanbul Valiliği açıklama yapmış ve polislerin görevden uzaklaştırıldığını açıklamıştı.

VİDEO SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI
Polisin kadını gözaltına alırken orantısız güç kullanması sosyal medyada olay oldu. Olayla ilgili açıklama yapan Rana isimli kadın "Kendilerinin de maskesi yoktu zaten. Bunu söyleyip cezayı itiraz ettiğim için beni karakola götürmek istedi. Reddettim ve olay yerinden uzaklaşırken arkamdan gelip beni yakaladı" dedi. Ayrıca Rana adlı kadın, polis tarafından taciz edildiğini söyledi.

TEPKİ VAR
Karşı kaldırımdan geçip olaya müdahale ettiği görülen kadının da maskesini koluna taktığı dikkat çekti. Öte yandan çevredeki çoğu kişinin maske takmadıkları görüldü. Gözaltına alınırken polise direnen kadının polise karşı tekme attığı anlar da sosyal medyada konuşuldu.

Kay6nak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ