Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2413 görüntülenme )

Karayılan'ın İstihbarat Raporlarına Yansıyan Talimatı!

Terör eylemlerindeki artış sürerken eylül ayının ilk haftasında, PKK/KCK örgütünün üst yönetiminin; izlenecek strateji konusunda yaptığı toplantı; istihbarat raporlarına girdi.
 
Raporlarda Karayılan’ın telsiz ile örgüt mensuplarına verdiği; kendileri için önemli olanın kasım ayında yapılacak seçimler değil örgütün hamleleri olduğu yönündeki talimat dikkat çekti.

Tüm il emniyet müdürlüklerine gönderilen raporlara göre toplantıda Murat Karayılan, Mustafa Karasu, Sabri Ok ile Avrupa sorumlusu Zübeyir Aydar, “erken seçimlerde zarar görülmemesi için 1 Kasım 2015’e kadar ateşkes ilan edilmesini” istedi.

KALKAN VE BAYIK KARŞI ÇIKTI

Ancak Duran Kalkan, Cemil Bayık ve HPG yöneticilerinin çoğunluğu ateşkes ilanına karşı çıktı. Toplantıda, çatışmaların 2015 Eylül ayında da aynı şiddette sürdürülmesi kararı da alındı. Toplantı sonrası Karayılan’ın telsiz ile örgüt mensuplarına verdiği; kendileri için önemli olanın kasım ayında yapılacak seçimler değil örgütün hamleleri olduğu yönündeki talimat da istihbarat raporlarına yansıdı.

'SİLAHLA GEZİN HALK HAREKETİ SANILSIN'

Örgütün üst düzey mensuplarının kendi aralarındaki telsiz konuşmalarında dağ kadrosunda bulunan elemanlardan şehirlerde ağır silahlarla görüntü vermesini istedikleri bildirildi. Böylece gerçekleştirilecek eylemlerin terör eylemlerinden ziyade, halk harekâtı izlemini yaratmasını amaçladıklarının tespit edildiği belirtildi.

Habertürk

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gelmiş Geçmiş EN ÇARPICI REFERANDUM MESAJI... İBRETLE İZLEYİNİZ!.. Fehmi Koru'dan AKP'YE ŞOK ANKET! 650 Bin Öğretmen Mercek Altında METEOROLOJİ YAĞIŞ UYARISI! Türkiye'ye Bir Uyarı da Fransa'dan TEPKİLER ÇIĞ GİBİ... PROTESTOLAR BAŞLADI... PKK'ya KÖK SÖKTÜREN KAYMAKAM GÜNTEPE'YE ŞOK GÖZALTI! PKK'LI TERÖRİSTLER ÜS BÖLGESİNE SIZMAYA ÇALIŞTI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Davutoğlu'ndan Parti Liderlerine Kritik Çağrı