İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını almasının ardından ilk imzasını attı. İmamoğlu, İBB’nin tüm kayıtlarını incelemek üzere, Emine Sema Ballı ve Kaya Albayrak ile üç uzmanı görevlendirdi. Bu görevlendirme kapsamında belediyenin elektronik veri tabanı ve altyapılarında her türlü inceleme ve araştırma yapılacak. Bu karara sosyal medyada AKP’lilerden tepkiler geldi.

AKP TELAŞLA MAHKEME BAŞVURDU, JET HIZINDA KARAR ÇIKTI

“Üst Akıl Oyunları” adlı sosyal medya hesabı, İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin kararını paylaştı. AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri Yüksel Akyol ve Ömer Faruk Kalaycı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerin elektronik veri tabanlarının incelenmesine ilişkin Ekrem İmamoğlu’nun kararını durdurmak için, yürütmenin durdurulması talebiyle mahkeme başvurdu.

BAŞVURUYU YAPAN İMAR KOMİSYON BAŞKANI

İstanbul 4. İdare Mahkemesi bu başvuru üzerine flaş bir karar alarak, yürütmenin durdurulması kararını kabul etti. Mahkemenin kararında, yeniden karar verilmek üzere idarenin savunması alınmaksızın yürütmenin durdurulmasına karar verildi ve İBB'nin bu kararı 'hangi gerekçeyle aldığının' açıklanması istendi. İdare Mahkemesine yapılan yürütmeyi durdurma başvurusunun da İBB İmar Komisyonu Başkanı Yüksel Akyol tarafından yapıldığı öğrenildi.

Kaynak: Odatv/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ