Yılmaz Özdil ve ailesine ait villanın kaçak olduğu öne sürülen bölümleriyle ilgili bugün yeni bir gelişme yaşandı. Muğla’nın Bodrum ilçesinde, gazeteci- yazar Yılmaz Özdil’in eşi Hülya Özdil adına satın aldığı villanın, kaçak olduğu öne sürülen bölümleriyle ilgili Muğla 1'inci İdare Mahkemesi, villanın kaçak bölümlerinin yıkımı ile ilgili Özdil ailesinin talebi olan yürütmeyi durdurma kararına gerek olmadığına hükmetti. Böylece, Özdil ailesine ait villanın kaçak olduğu ileri sürülen bölümlerinin yıkılmasının önü açıldı.

YIKIM UYGULANACAK
Yıkım kararını veren Bodrum Belediyesi ve yapı kayıt belgesini iptal eden Muğla İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nün savunmalarının mahkemeye ulaşması üzerine Muğla 1'inci İdare Mahkemesi'nden çifte karar çıktı. Mahkeme, villanın kaçak bölümlerinin yıkımı ile ilgili yürütmesinin durdurulması talebini 'hukuka uygun olduğu' gerekçesiyle reddetti. Böylece Yılmaz Özdil'in villasının kaçak olduğu ileri sürülen bölümlerinin yıkılmasının önü açıldı.

YÜRÜTMENİN DURDURULMASI KALDIRILDI
 Söz konusu kararda, ilgili kanunda belirtilen idari işlemin uygulanması halinde telafisi güç veya imkansız zararların doğması ve idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması şartlarının oluşmadığı anlaşıldığından yürütmenin durdurulması isteminin reddine oy birliği ile karar verildiği belirtildi.

Özdil: ‘KARDAK KRİZİNDE BU KADAR GAZETECİ YOKTU'
Yılmaz Özdil, önceki gün Halkın Vicdanı programında, Bodrum'daki evi hakkında yürütmeyi durdurma kararı verildiğini söylemiş "Neredeyse her ağacın altında bir gazeteci vardı. İddia ediyorum, Kardak krizinde bile Bodrum'da bu kadar gazeteci yoktu" ifadeleriyle medyanın tutumunu eleştirmişti.

MESELE: KİREMİT VE İZOLASYON MADDELERİ
Hülya Özdil'in evinde kaldırılması istenen 18 metrekarelik çamaşırhane, 12 metrekarelik su deposu, 12 metrekarelik jeneratör ve arıtma tesisinin bulunduğu teknik mahallin üzerindeki pergola, kiremit ve izolasyon maddelerini kaldırmaya başlayan ekiplerin çalışması sırasında proje sorumlusu mimar Can Çelikyürek de hazır bulunmuş ve Can Çelikyürek “İddia edildiği gibi burada fazla kullanılan bir alan yok. Emsal hakkımızı kullanarak ve kullanım alanı dışında olan bu yeri tadilat projesi ile ruhsata uygun hale getireceğiz” demişti.

Kaynak: Yeniçağ/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ