Politika
06 Mart 2020 ( 14155 görüntülenme )

Karar Çıktı: 'Ağırel Tetikçilerin İsimlerini Tek Tek Saydı'.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılan ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen gazetemiz yazarı Murat Ağırel, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

‘BİZ HAKLIYIZ’
Kararın ardından Yeniçağ'a konuşan Ağırel'in avukatı "Savunmamız haklı bulundu. Savcılığın tutuklama tedbirinin çok ağır olduğu, bir tweetle ifşa amacı olmadan bu işin yapıldığına kanaat getirdi hakim bey bu nedenle de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi" ifadelerini kullandı. Ağırel daha sonra konu ile ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulunarak şunları söyledi;

‘FETÖ MEDYASI VE GAZETECİLERİ BENİ HEDEF GÖSTERDİ, KORKMUYORUM’
“Tekrar yazıyorum. Korkmuyorum. Cumhuriyet düşmanlarından,Atatürk düşmanlarından korkmuyorum. Dünün FETÖ gazetelerinin ve yayın organlarının yerini Sabah, Ahaber, akit, yenişafak, diriliş postası aldı Tetikçi gazetecileri Fatih Tezcan ,Ersoy Dede, Hilal Kaplan gibi isimler aldı.Halkı soyanları ,hırsızları ,Devlet’e yerleşmiş çeteleri belgeleri ile Uğur Mumcu çizgisinden sapmadan yazmaya devam edeceğim . Bugün ne olur bilmiyorum ancak ne olursa olsun PELİKAN çetesine teslim olmayın.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ