3231 görüntülenme09 Şubat 2019
Saadet Partisi'nin 'Sülün Osman' reklam filminin kaldırılmasına tepki gösteren Karamollaoğllu, " Sinemalarda gösterilen reklam filmimiz Sülün Osman, o kadar sade, o kadar basit ki kimseye parti olarak atıfta bulunmuyor. Ama onu da baskıyla yayından kaldırdılar. Sülün Osman'ı bilmeyen yoktur. Hükümet niye bu kadar çekindi anlamadım" diye konuştu.

ORGANİZE BASKI SONUCU REKLAM KALDIRILDI

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, önceki gün Ankara’da gazetecilerle yaptığı toplantıda reklam filminin yayından kaldırılmasını gündeme getirmiş ve “Hükümet Sülün Osman’dan niye bu kadar çekindi anlamadım. Baskı kurdular, reklam ajanslarına Sülün Osman’ı kaldırttılar” demişti.

'TAKDİR MİLLETİMİZİNDİR'

Karamollaoğlu, daha sonra da Twitter hesabından reklam filmini paylaşmış ve “Filmdi, Gerçek Oldu! Organize bir şekilde yapılan baskılar sonucunda ‘Sülün Osman’ reklamımız yayından kaldırıldı. Takdir, milletimizindir!” notunu düşmüştü.

Saadet Partisi Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı da, reklam filminin yayından kaldırılmasıyla ilgili olarak, Milli Gazete’ye yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

‘İKTİDAR BASKISI’

“Reklam filmimiz, ilgili firmaların iktidar tarafından aranıp baskı yapılması sonucunda dün itibariyle gösterimden kaldırıldı. Bu, Türkiye’deki siyasi atmosfer açısından tehlikeli bir davranıştır. Siyaset yapanlar açısından doğru bulmuyoruz, etik bir davranış değildir. Bizim bunun gibi birçok çalışmamız olacak.”

SÜLÜN OSMAN REKLAMINDA NE VARDI?

Saadet Partisi’nin reklamında, 1950’ler ve 60’ların ‘ünlü’ isimlerinden Sülün Osman’ın hikayesi anlatılıyordu. Sülün Osman’la ilgili “Beyoğlu’ndaki tramvayı, Galata Kulesi’ni, Dolmabahçe’deki kuleyi ve hatta Taksim Meydanı’nı kendi malıymış gibi satıp dev bir varlık fonu kurmuştu” anlatımlarına yer verilen reklam filminde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhur İttifakı öncesi dönemde AKP’ye hitaben söylediği “Bunlar boruları kendilerine bağlamışlar” sözüne de gönderme yapılıyordu.

Reklamda, yap-işlet-devlet modeli sebebiyle devletin köprüler için yaptığı ödemelere ithafen de şunlar söyleniyordu: “Galata Köprüsü’ne adım atan herkesten geçiş ücreti aldı. Tabii o zamanlar köprüden geçmeyenler para ödemek zorunda değildi.”

Reklam, şu sözlerle sonlanıyordu: “Sülün Osman mesleğinde ilk değildi, sonuncu da olmadı. Bu işler bazen bireysel bazen organize işler ama her zaman yanlış işler. Saadet Partisi keyifli seyirler diler…”

Kaynak: DHA/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ